Základní školy si vzájemně prezentovaly své aktivity

Ředitelé olomouckých základních a mateřských škol se dnes sešli v Pevnosti poznání s náměstkem primátora Karlem Konečným, do jehož gesce školství spadá. Kromě provozních záležitostí si vzájemně prezentovali nadcházející pořadatelské události.
12.04.2019

Zapojte se do ankety a ovlivněte plán sociálních služeb Olomoucka

Vaše názory nám pomohou rozhodnout o tom, jak zkvalitnit sociální služby. Prostřednictvím ankety město zjišťuje názory veřejnosti na fungování sociálních služeb poskytovaných občanům. Získané podněty pomohou při zpracovávání nového plánu sociálních služeb Olomoucka, platit bude do roku 2022.
11.04.2019

Lepší školy i vybavení učeben

Nové odborné učebny zlepší zázemí tří základních škol v Olomouci. Moderní třídy pro výuku informatiky, přírodovědných, multimediálních i jazykových předmětů, ale třeba i dílen mají letos vzniknout v ZŠ Heyrovského, ZŠ Gorkého v Pavlovičkách a v ZŠ Holice.
10.04.2019

Výstaviště Flora Olomouc se promění v lázeňskou promenádu

Veletrh cestovního ruchu a lázeňství Tourism Expo bude hostit pavilon A Výstaviště Flora Olomouc. Po dva dny, 5. – 6. dubna 2019, se budou na uměle vytvořené lázeňské kolonádě prezentovat především lázně a sanatoria, ale i kraje, města, obce, služby cestovního ruchu či volnočasových aktivit. Program doplní poutavé cestovatelské přednášky, cvičení, ochutnávky kávy a doprovodný program pro děti.
03.04.2019

Podpora polytechnického vzdělávání: školy mají nové vybavení dílen

Nové vybavení pro praktickou výuku v dílnách mají olomoucké základní školy. Čtvrt milionu korun na podporu polytechnického vzdělávání zamířilo do škol díky spolupráci města a strojírenské firmy Koyo Berings. Nové nářadí, nástroje a materiál si mohou školáci užívat v sedmi olomouckých školách.
01.04.2019

Olomouc zná Učitele roku 2019

Předvečer Dne učitelů, 27. březen, je v Olomouci tradičním termínem pro děkování pedagogům. Slavnostní setkání při příležitosti udílení Cen učitel roku se uskutečnilo v Moravském divadle. Blahopřát oceněným a děkovat všem pedagogům olomouckých základních a mateřských škol přišli primátor Mirek Žbánek a jeho náměstek pro oblast školství Karel Konečný.
28.03.2019

Hledejte s námi další místa přátelská rodinám

Město Olomouc začalo v loňském roce vyhledávat a oceňovat místa, která jsou vstřícná k rodinám s dětmi. Historicky první předávání certifikátů pro zástupce míst přátelských rodině se odehrálo loni 16. května.
13.03.2019