Zábavné odpoledne pro děti „S Honzou po Česku“

Duha Klub Rodinka zve na zábavné odpoledne pro děti, které se uskuteční v úterý 21. 6. od 15:00 – 17:00 hod. ve venkovních prostorách dětské skupiny ČTYŘLÍSTEK Olomouc – Lazce na adrese Florykova 556, u zábavního areálu Krokodýlek. Pro děti i rodiče je připravena zábavná trasa s úkoly, za jejich splnění čeká na účastníky drobná odměna a zvýhodněný vstup do zábavního parku Krokodýlek.
18.05.2022

Na prohlídky po setmění zve Olomoucká muzejní noc

Již osmý ročník Olomoucké muzejní noci se uskuteční v pátek 20. května. Přes čtyřicet muzeí, galerií, fortů a dalších lákavých míst otevře o pátečním večeru své brány, aby zájemcům nabídly netradiční prohlídky v netradičním čase.
18.05.2022

Ukrajinské děti čekají zápisy do škol a mateřinek

Mnoho rodin muselo v uplynulých týdnech prchnout z Ukrajiny před válkou do bezpečnějších zemí. Útočiště našli rodiče s dětmi také v Olomouci a postupně se začleňují do společnosti a dětských kolektivů. S ohledem na povinnou předškolní a školní docházku jsou proto nyní vypsané termíny k zápisu ukrajinských dětí do předškolních tříd mateřských škol a do prvních tříd základních škol. Níže v tabulce najdete přehled termínů zápisů v jednotlivých školkách a školách.
18.05.2022

Nová výzva Fondu pomoci olomouckým dětem

Město vyhlašuje další kolo výzvy k podávání žádostí o poskytnutí darů z Fondu pomoci olomouckým dětem. Alokovaná částka ve výši 196 tisíc korun je určena k podpoře a rozvoji volnočasových aktivit dětí a mládeže. Peníze tak žadatelům slouží k úhradě zájmových kroužků dětí, jejich pobytů v přírodě, lyžařských kurzů nebo školních společensko-kulturních akcí. Žádosti je možné podávat v termínu od letošního 18. května do 10. června.
16.05.2022

Město Olomouc pořádá na počátku června veletrh sociálních a souvisejících služeb

Na jednom místě se budou prezentovat na tři desítky organizací, které v regionu poskytují služby seniorům, občanům se zdravotním postižením či rodinám s dětmi. „Chceme hlavně zvýšit informovanost veřejnosti o aktuální nabídce sociálních služeb v Olomouci. Aby lidé věděli, jak široká škála služeb je jim k dispozici,“ uvedl vedoucí odboru sociálních věcí Michal Majer. Dalším cílem veletrhu je vytvoření prostoru pro navázání nových partnerství a spolupráce jednotlivých účastníků.
03.05.2022

Pálení čarodějnic a táborák se špekáčky zažily i matky a děti z azylového domu

V předstihu, už ve středu 27. dubna, se odehrálo v Domově pro ženy a matky s dětmi v Holečkově ulici tradiční pálení čarodějnic. Zábavného odpoledne pro děti, plného her, soutěží a tanců se letos poprvé účastnily i maminky s dětmi z Ukrajiny. Azylový dům totiž už od začátku března poskytuje zázemí desítkám uprchlíků před válkou.
02.05.2022

Lékárny zůstanou o Velikonocích otevřené

Blíží se velikonoční svátky a ani tentokrát nemusí mít lidé obavy, že by si v případě nutnosti nemohli koupit potřebné léky. V pondělí 18. dubna bude fungovat lékárna v Olomouci a další pak i ve všech okresech Olomouckého kraje.
14.04.2022

Pomlázky, kraslice a krmení šelem na Velikonoce v zoo

Zoo Olomouc v přípravách na Velikonoce nezahálí. Zoologická zahrada totiž ve svátky nabídne lidem spoustu zajímavých atrakcí. Kromě toho se vrací velmi oblíbené komentované krmení vybraných druhů zvířat.
13.04.2022

OBRAZEM: Olomoucké Velikonoce

Oslavy svátků jara jsou v Olomouci v plném proudu! V pátek začal na Horním náměstí velikonoční jarmark i s dětskými dílničkami a o víkendu i doprovodný kulturní program. Pokud jste se na velikonočních trzích ještě nebyli podívat, zajděte si ve všední dny nakoupit tradiční zboží nebo velikonoční dobroty. A od pátku do neděle nás opět čekají koncerty.
11.04.2022