Hledají se pohádkové babičky a dědečkové

Rodinné centrum Heřmánek hledá pohádkové babičky a dědečky pro pravidelné čtení dětem v domluvené mateřské škole v Olomouci či okolí, nabízí možnost účasti na programech Klubu pohádkových babiček a dědečků.
11.10.2021

První pomoc v seniorském věku

Rodinné centrum Heřmánek zve na interaktivní kurz pro seniory „První pomoc v seniorském věku“. Kurz proběhne v pondělí 15. listopadu od 14:00 – 16:00 hod. v prostorách Komunitního centra a Klubu seniorů Peškova 484/1. 
11.10.2021

Olomouc připravila obnovu dalších dětských hřišť

Dvě dětská hřiště, v Polívkově a Svatoplukově ulici, v posledních dnech zmizela, v příštím týdnu odborné firmy demontují i další dvě hřiště, v Parku Malého Prince a v Droždíně. Ne však natrvalo. Herní prvky už jsou zastaralé a opotřebované, a je tedy potřeba je vyměnit. Jde o další z pravidelných investic do obnovy dětských hřišť ve městě. Konkrétně tato čtyři hřiště přijdou na více než 2,4 milionu korun a měla by být hotová do konce letošního roku.
08.10.2021

Olomouc spouští program „aktivní město“ s příspěvky na sport a volný čas dětí

Dítě do osmnácti let s trvalým bydlištěm v Olomouci. To je vše, co je potřeba k čerpání nových příspěvků na podporu sportu a aktivního trávení volného času dětí. Statutární město Olomouc spouští nový program Aktivní město, ve kterém mohou občané Olomouce žádat o dvousetkorunové vouchery na každé ze svých dětí. Na projekt město vyčlenilo jeden milion korun.
14.09.2021

„Vytuň si školu!“ láká žáky druhého stupně nová soutěž

Vylepšit prostory školy nebo jejího bezprostředního okolí? Na „vytunění“ míst, která školáci nejvíce využívají, nyní mohou získat dvacet tisíc korun z nové soutěže. Město ji vyhlásilo v rámci místní Agendy 21. Soutěž je určena žákům 2. stupně základních škol, které zřizuje město. Přihlásit se mohou tří až šestičlenné týmy. Termín podání projektů je do 24. září.
07.09.2021

Ukliďme Pavlovičky

Komise městské části č. 19 Pavlovičky se i letos připojila k akci Ukliďme Česko. Uklízet se bude v sobotu 11. září 2021 od 14:00 hod. Sraz je podle místa bydliště uklízejících. Zajištěny budou rukavice, pytle atd.
03.09.2021

Pavlovické Babí léto

Komise městské části č. 19 Pavlovičky a Apoštolská církev Vás srdečně zve na tradiční akci „Pavlovické Babí léto“. Akce se uskuteční v neděli 19. září od 14:00 hod. na hřišti v Lindnerově ulici v Olomouci. Děti se mohou těšit na skluzavku, skákací hrad, projížďky na koních, šlapací káry, soutěže a mnoho dalšího.
03.09.2021

Andrův stadion zažije velký charitativní den a benefiční utkání hvězd

Pro dobrou věc spojí síly SK Sigma Olomouc, iniciativa Děti dětem a tým Real Top Praha. Ligový fotbal má přestávku, což zmíněná trojice využije k uspořádání charitativního dne plného sportu s názvem Pomáhejme společně. Cílem je pomoci pěti rodinám, jejichž děti bojují se závažnými zdravotními problémy. Součástí dne bude turnaj Sigmund Cup pro fotbalové týmy do 11 let a také charitativní utkání týmu Real Top Praha proti vybraným osobnostem z řad Sigmy Olomouc a podporovatelů iniciativy Děti dětem. Akci podporuje i město Olomouc.
02.09.2021

Dárky, nové učebny i moderní vybavení, začal nový školní rok

Čtyřiadvacet olomouckých základních škol znovu ožilo. Do lavic v novém školním roce usedlo celkem devět tisíc tři sta žáků. Více než tisícovka z nich jsou prvňáčci, kterým první den ve škole zpříjemnily praktické dárky i zdravé lahve od města.
01.09.2021