Maškarní radovánky pro děti

Apoštolská církev Olomouc a Komise městské části Pavlovičky zvou na Maškarní radovánky pro děti. Akce se uskuteční v sobotu 4. 2. 2023 od 15:00 hod. ve sborovém domě Apoštolské církve U Podjezdu 12. Těšit se můžete na odměny pro soutěžící, tombolu, občerstvení.
30.01.2023

Startuje další ročník soutěže Vytuň si školu

Začátkem února odstartuje třetí ročník soutěže žáků olomouckých základních škol Vytuň si školu. Školáci si v ní vyzkoušejí jaké to je, řídit projekt, jehož cílem je vylepšení prostor vlastní školy nebo blízkého okolí. Tři nejlepší projektové týmy čeká odměna 35 tisíc korun, která je určena právě na uskutečnění jejich plánu. Soutěž město vyhlašuje v rámci místní Agendy 21.
20.01.2023

Fond pomoci olomouckým dětem přijímá žádosti. Pomůže s úhradou kroužků pro děti

Zájemci o podporu ze značně rozšířeného Fondu pomoci olomouckým dětem už mohou podávat své žádosti, a to průběžně během celého roku. Celkem osm milionů korun pomůže rodičům olomouckých dětí z nízkopříjmových rodin s úhradou zájmových kroužků, společensko-kulturních akcí, pobytů na škole v přírodě, lyžařských kurzů či prázdninových aktivit dětí. Podpora ve výši 5000 korun na jedno dítě se nově týká předškoláků, žáků základních škol i středoškoláků, tedy dětí od 5 do 19 let (včetně).
17.01.2023

Inventura v zoo s lístkem o ceny

Konec roku přinesl pro zaměstnance olomoucké zoo pravidelnou inventarizaci. Bylo potřeba spočítat zvířata. Nejen tak ledabyle, ale přesně. Práci sčítacích komisařů si mohou teď v době od 2. ledna do 12. února vyzkoušet i návštěvníci. V těchto zimních měsících se tradiční zooinventurou baví téměř všichni příchozí.
11.01.2023

Prvním olomouckým miminkem roku 2023 je holčička Bella

První Olomoučankou roku 2023 se stala Bella Šipulová, která se mamince Beátě narodila 1. ledna nového roku v 5:41 v olomoucké porodnici. Nyní už je maminka s děvčátkem a se svými dalšími třemi dcerkami zpět v domově pro ženy a matky s dětmi, kde bydlí a kam jí také přišel pogratulovat primátor města Olomouce Mirek Žbánek.
04.01.2023

Adventní Olomouc z výšky

Kouzlo vánočně vyzdobeného města se spoustou dekorací, světel a stánků spolu s neopakovatelnou adventní atmosférou nabízejí Vánoční trhy v Olomouci. Pořadatelé připravili pro návštěvníky vycházkovou trasu, na které mohou obdivovat jedinečné olomoucké památky a pokochat se pohledem na historické jádro z několika vyhlídek, včetně pětasedmdesátimetrové radniční věže.
05.12.2022

Město rozšiřuje Fond pomoci olomouckým dětem. Chce podpořit výrazně více dětí

Děti nejen z nízkopříjmových rodin chce podporovat město Olomouc. Radnice jim systematicky přispívá na různé aktivity, jako jsou třeba lyžařské výcviky a různé kroužky, už od roku 2016 prostřednictvím Fondu pomoci olomouckým dětem. „Rodinám rostou náklady, a bohužel se může stávat, že při hledání úspor někteří rodiče omezí v první řadě placené volnočasové aktivity svých dětí. V reakci na to jsme připravili změnu, která dovolí podpořit mnohem více dětí,“ říká primátorova náměstkyně pro oblast sociálních věcí Kateřina Dobrozemská.
28.11.2022

Oranžová kampaň OSN proti násilí na ženách dnes rozsvítí známé budovy v Česku

Významné instituce v několika městech české republiky letos znovu podpoří výroční kampaň Organizace spojených národů namířenou na potírání násilí na ženách. Oranžovým nasvícením budov připomenou v pátek 25. listopadu Mezinárodní den za odstranění násilí na ženách. V loňském roce se do oranžové barvy zahalila budova radnice, letos se v Olomouc oranžově rozzáří Sloup Nejsvětější Trojice, Muzeum umění a Vlastivědné muzeum.
25.11.2022

Školákům i studentům nabízí festival filmy i samostatnou tvorbu

A-FilmTeensFest je mezinárodní soutěžní přehlídka filmů a audiovizuálních děl vytvořených dětmi a mládeží do 20let z celého světa, která probíhá online. Cílem je najít kvalitní filmy mladých tvůrců z Čech i ze zahraničí a nabídnout je především dětem a mládeži na snadno přístupné platformě. Festival se uskuteční od 8. února do 12. března 2023 a přístup ke všem filmům je ZDARMA.
21.11.2022