Hledejte s námi další místa přátelská rodinám

Město Olomouc začalo v loňském roce vyhledávat a oceňovat místa, která jsou vstřícná k rodinám s dětmi. Historicky první předávání certifikátů pro zástupce míst přátelských rodině se odehrálo loni 16. května.
13.03.2019

Větrná kalamita řádila i v Zoo Olomouc. Dnes je zahrada zavřená

Zoologická zahrada Olomouc má po víkendové vichřici v pondělí zavřeno. Zvířata jsou podle zpráv ze zoo v pořádku. "Po posledních dvou téměř jarních týdnech, kdy jsme se intenzivně snažili zahradu po zimě vyčistit a připravit na blížící se Velikonoce, naše plány zhatila noční vichřice. Areál zasáhla s větší silou než předloňská říjnová," uvedla Karla Břečková ze Zoo Olomouc.
11.03.2019

Centrum Semafor zahajuje jarní sezónu

O deset dní dříve otevírá městské Centrum Semafor dopravní hřiště. Díky počasí, které předběhlo kalendářní jaro, se dopravní hřiště veřejnosti otevírá už v pondělí 11. března.
11.03.2019

Dětské jesle, tř. Spojenců 14

Statutární město Olomouc nyní spravuje jediné dětské jesle, a to na tř. Spojenců 14. Kapacita jesliček, které mají v současné době dvě oddělení, je 35 míst.
27.02.2019

Čtěte dětem, má to smysl. Primátor ve školce Ovečka předčítal pohádky

Číst dětem pohádky před spaním, to je záležitost obvyklá především pro rodiče či prarodiče. Věnovat se jí ale mohou i druzí. Ve čtvrtek v poledne to osobním příkladem podpořil i primátor Mirek Žbánek, který se vydal číst pohádky dětem z Mateřské školy Ovečka v Olomouci v ulici Na Hradě.
22.02.2019

Kolébka a dary pro prvního občana roku. S primátorem se nepoznali

Po 52 dvou dnech života se Josef Spurný dnes stal občanem Olomouce. „Oficiálně, z moci úřední mi svěřené, tě vítám mezi občany Olomouce,“ pronesl primátor Mirek Žbánek v obřadní síni radnice. Slavnostně jej přivítala i Monika Hryzbilová, předsedkyně Komise pro občanské záležitosti.
22.02.2019