Učitelé v ZŠ a MŠ Holečkova pečují o děti rodičů v první linii

Funguje jako jediná městská škola v Olomouci a zvládá to na jedničku! Řeč je o Základní a mateřské škole Holečkova, která zůstala otevřená, a v době nouzového stavu pečuje o děti rodičů v první linii. Do školky a na první stupeň tam chodí děti záchranářů, lékařů, příslušníků bezpečnostních sborů a dalších lidí začleněných do složek Integrovaného záchranného systému.
27.03.2020

Město zahájilo sběr a výkup roušek domácí výroby

Tato zpráva již není aktuální. | Desítky a stovky domácích švadlenek stále vyrábí látkové roušky, přestože již zajistily potřebný počet pro své nejbližší. Často ale mají problém s jejich předáním těm, kteří nemají možnost si je vyrobit.
26.03.2020

Kontakty na základní školy před zápisem do 1. tříd

V návaznosti na mimořádná opatření vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 se zápisy do 1. tříd základních škol letos uskuteční bez dětí a budou probíhat v průběhu dubna.
25.03.2020

Menza olomoucké univerzity nabízí balená jídla

Na základě hromadné objednávky si můžete ve středně velkém kolektivu dopřát oběd ze Správy kolejí a menz Univerzity Palackého. „Minimální odběr je třicet porcí. Jídelníček je zveřejněn na našich stránkách a objednávka musí být učiněna den předem,“ upřesnil ředitel Správy kolejí a menz Josef Suchánek.
24.03.2020

Radní schválili zrušení poplatků za družiny, školky a jesle

Rada města Olomouce schválila zrušení výběru úplaty za vzdělávání v mateřské škole, tzv. školkovné a úplaty za školní družinu v základních školách a dětských jeslích. Zrušení poplatků v zařízeních zřizovaných městem platí s účinnosti ode dne jejich uzavření.
23.03.2020

S podáváním žádostí o finanční příspěvek na ošetřovné pro OSVČ ještě vyčkejte

Obecní živnostenské úřady budou přijímat žádosti o finanční příspěvek na ošetřovné pro OSVČ a neprodleně je předávat Ministerstvu průmyslu a obchodu, které bude finanční příspěvek poskytovat. Ukládá jim to Usnesení vlády č. 109/2020 Sb., o přijetí krizového opatření. Olomoucký živnostenský úřad zatím ale žádá podnikatele, aby s podáváním žádostí ještě vyčkali a sledovali webové stránky města.
23.03.2020

Krizový štáb doporučil zrušení poplatků za družiny, školky a jesle

Na olomoucké radnici ve středu opět jednal krizový štáb města. Kromě řešení zabezpečení chodu města či aplikace vládních nařízení se zabýval i návrhy v oblasti různých poplatků. Jedno z rozhodnutí přináší drobnou úlevu i rodičům dětí, které navštěvují předškolní nebo školní zařízení.
18.03.2020