Kyberšikana je out, vědí na Základní škole Zeyerova

Žáci a kantoři z Portugalska, Turecka a Rumunska se v listopadu setkali v Olomouci se svými kolegy ze Základní školy Zeyerova. Stalo se tak díky projektu Šikana je out, přátelství je in! a programu Erasmus+. A nezapomněli navštívit ani olomouckou radnici.
19.11.2019

Sport a zážitky v profi prostředí AC BALUO

Město Olomouc a AC BALUO zvou na sportovně-vzdělávací a osvětovou akci určenou pro rodiny s dětmi a širokou veřejnost. Akce se uskuteční v sobotu 9. listopadu 2019 od 9:00 - 13:00 hodin. Místem konání je Aplikační centrum BALUO, Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.
04.11.2019

Dětské jesle, tř. Spojenců 14

Statutární město Olomouc nyní spravuje jediné dětské jesle, a to na tř. Spojenců 14. Kapacita jesliček, které mají v současné době dvě oddělení, je 35 míst.
31.10.2019

Konference o pohybu: děti sice sportují, ale pohybu mají méně

Podnětné i alarmující informace přinesl další ročník Konference o rodinné politice města Olomouce. Ta se letos zaměřila na téma pohybu. Prezentace, zaměřené na skutečný fyzický pohyb ukázaly, že to s dětskou populací nevypadá moc dobře a dobré nejsou ani perspektivy. Nespravila by to prý ani hodina tělocviku navíc.
28.10.2019

Oslavy 28. října: program na Horním náměstí, lampionový průvod a ohňostroj

U příležitosti oslav výročí Dne vzniku samostatného československého státu připravilo město na pondělí 28. října tradiční lampiónový průvod k pomníku TGM, zakončený oblíbeným ohňostrojem. Průvodu bude letos na Horním náměstí předcházet zajímavý program, včetně kabaretu a koncertu.
28.10.2019

V ZŠ Gorkého se těší z nových moderních tříd

Vůbec největší proměnou za více než 22 milionů korun prošla letos Základní škola Gorkého v Pavlovičkách. Výsledkem je šest nových tříd s moderním nábytkem a chytrým vybavením učeben. V suterénu je zbrusu nová cvičná kuchyň a komfort brzy doplní ještě výtah, který zajistí bezbariérový přístup do školy.
24.10.2019