Moravu v Olomouci zaplní pestré dračí lodě. Tentokrát ale u „kojeňáku“

Plná dračích lodí bude i letos řeka Morava v Olomouci. V sobotu 21. července se totiž koná již třetí ročník festivalu dračích lodí Olomoucký drak 2018. S ohledem na probíhající protipovodňová opatření v centru města se ovšem budou letošní závody půvabných štíhlých a rychlých lodí konat na jiném místě, a to u kojeneckého ústavu na Nových Sadech. Sportovní akce je spjata také s dětským dnem.
20.07.2018

Olomoucké barokní slavnosti letos nabízejí tři světové premiéry a také Barokní odpoledne

Starodávný jezuitský konvikt hostí v těchto dnech znovu Olomoucké barokní slavnosti. Tato kulturní akce, která si za předchozích pět ročníků vydobyla renomé nejen v českých zemích, letos nabízí od 8. do 29. července dvaadvacet večerů, plných zážitků, a sedm různých titulů. Letošní barokní slavnosti představují mimo jiné dvě obnovené premiéry polozapomenutých či ztracených barokních oper, jednu světovou premiéru rekonstrukce barokní opery a další perličky.
18.07.2018

Bezplatné právní poradenství

Bezplatné právní porady, které se konaly v prostorách Klubu pro seniory na Tererovo nám. č. 2 v Olomouci jsou od 1. července ZRUŠENY a to v souvislosti s novou úpravou legislativy, která vstupuje v účinnost dne 1. července 2018.
11.07.2018

Nejlepší bežecký rodinný seriál míří do Olomouce!

14. červenec - to je datum, které si ve svých diářích označte velikým puntíkem. Do Olomouce se po roce vrací nejlepší rodinný běžecký seriál v České republice - Česká pojišťovna RunTour. Ať běháte jako gazely, nebo jako hobby běžci, nezmeškejte jedinečnou příležitost užít se skvělý den plný sportu nejen pro vás, ale i pro vaše ratolesti!
10.07.2018

Na Floře se rozdávala radost a kola

Čtyřiadvacet dětí, které se ocitly v nelehké životní situaci, má nová jízdní kola. To vše díky patronovi Pavlu Kadlíčkovi a dobročinnému projektu s názvem Kola dětem. Kola a radost se rozdávala na Výstavišti Flora Olomouc, které se stalo dějištěm této dobročinné akce. Podpořené rodiny byly vytipovány sociálními pracovnicemi oddělení péče o rodinu a děti olomouckého magistrátu.
03.07.2018

Devítimetrová věž s toboganem, nová atrakce na plaveckém stadionu v Olomouci

S novou atrakcí vítá v letošní letní sezóně své návštěvníky olomoucký plavecký stadion. V poslední den letošního školního roku otevírá pro své návštěvníky novou téměř devět metrů vysokou toboganovou věž. Školáci si ji navíc v pátek 29. června užijí s výhodami. Pokud donesou vysvědčení s vyznamenáním, mají vstup do areálu plaveckého bazénu zdarma. Ostatní mají v tento den po předložení vysvědčení třicetiprocentní slevu ze vstupného.
29.06.2018