Army Veteran Day Olomouc

Baseballový areál na Lazcích bude 1. června hostit unikátní akci. Army Veteran Day Olomouc 2019 nabídne setkání s válečnými veterány, ukázky rozmanité vojenské techniky včetně bojového tanku T-72M4 CZ a přiletí také vojenský vrtulník Mi-17.
23.05.2019

Pozvánka V parku to žije

ZŠ a MŠ Olomouc, Svatoplukova 11 zve všechny sportovní nadšence na druhý ročník sportovních workshopů V parku to žije! Přijďte ve čtvrtek 30. května od 16 hod. do parku u školy. Věk nehraje roli. Vezměte s sebou babičky, dědečky, kamarády a přátele. Těšíme se na vás!
20.05.2019

Olomoucká muzejní noc

Olomoucká muzejní noc propukne už tento pátek 17. května. V době od 18:00 do půlnoci zpřístupní obyvatelům krajského města a jeho návštěvníkům sbírky významných muzeí, galerií, knihoven a dalších kulturních institucí. Je to jedinečná příležitost projít si výstavy v neopakovatelné atmosféře noci. Olomoucká muzejní noc je součástí Festivalu muzejních nocí, který se koná v celé České republice.
14.05.2019

Baví nás pomáhat: přijďte na veletrh sociálních služeb!

Čtvrtek 16. května bude patřit veletrhu sociálních a souvisejících služeb. Akci s mottem Baví nás pomáhat, pořádá ve spolupráci s městem Olomouc, Galerie Moritz. Na jednom místě se budou prezentovat na tři desítky organizací, které v regionu poskytují služby seniorům, občanům se zdravotním postižením či rodinám s dětmi. Veletrh a jeho bohatý doprovodný program zaplní obchodní centrum na tř. 8. května v době od 10 do 18 hodin.
13.05.2019

Letní příměstské tábory 2019

Pojďte ven - Lesní dětský klub (školka) si pro letošní rok připravila celkem 4 tábory: Hlína, bláto, muzika; Barevný svět; Lesní superhrdinové; Roztančené muzicírování. Bližší informace získáte na info@pojdteven.cz nebo na www.pojdteven.cz.
29.04.2019

Základní školy si vzájemně prezentovaly své aktivity

Ředitelé olomouckých základních a mateřských škol se dnes sešli v Pevnosti poznání s náměstkem primátora Karlem Konečným, do jehož gesce školství spadá. Kromě provozních záležitostí si vzájemně prezentovali nadcházející pořadatelské události.
12.04.2019

Anketa: Spokojenost obyvatel

Zapojte se do ankety a ovlivněte plán sociálních služeb Olomoucka. Vaše názory nám pomohou rozhodnout o tom, jak sociální služby zkvalitnit. Odkaz na anketu: https://goo.gl/forms/4RcmbhWoxc9bB7Q93    
11.04.2019

Lepší školy i vybavení učeben

Nové odborné učebny zlepší zázemí tří základních škol v Olomouci. Moderní třídy pro výuku informatiky, přírodovědných, multimediálních i jazykových předmětů, ale třeba i dílen mají letos vzniknout v ZŠ Heyrovského, ZŠ Gorkého v Pavlovičkách a v ZŠ Holice.
10.04.2019