Připravujeme 8. ročník konference k rodinné politice

8. ročník konference k rodinné politice proběhne ve čtvrtek 20. října od 9 hod. ve velkém zasedacím sále zastupitelstva města Olomouce na ul. Hynaisova 10. Letošním tématem je „Rodina v mezních situacích“. Na programu nyní intenzivně pracujeme, nejpozději začátkem měsíce září bude program zveřejněn a současně bude spuštěna registrace. Sledujte webové stránky rodinné politiky prorodinu.olomouc.eu.
20.06.2022

Veletrh sociálních služeb představí na 40 organizací

Jaké služby sociálního charakteru nabízejí Olomoučanům nejrůznější organizace, můžete zjistit už tento čtvrtek v Galerii Šantovka. Statutární město Olomouc zde pod záštitou náměstkyně Evy Kolářové pořádá Veletrh sociálních služeb. Prezentace i zábavné aktivity budou připraveny pro děti i dospělé od 10 do 18 hodin.
07.06.2022

Zábavné odpoledne pro děti „S Honzou po Česku“

Duha Klub Rodinka zve na zábavné odpoledne pro děti, které se uskuteční v úterý 21. 6. od 15:00 – 17:00 hod. ve venkovních prostorách dětské skupiny ČTYŘLÍSTEK Olomouc – Lazce na adrese Florykova 556, u zábavního areálu Krokodýlek. Pro děti i rodiče je připravena zábavná trasa s úkoly, za jejich splnění čeká na účastníky drobná odměna a zvýhodněný vstup do zábavního parku Krokodýlek.
18.05.2022

Na prohlídky po setmění zve Olomoucká muzejní noc

Již osmý ročník Olomoucké muzejní noci se uskuteční v pátek 20. května. Přes čtyřicet muzeí, galerií, fortů a dalších lákavých míst otevře o pátečním večeru své brány, aby zájemcům nabídly netradiční prohlídky v netradičním čase.
18.05.2022

Ukrajinské děti čekají zápisy do škol a mateřinek

Mnoho rodin muselo v uplynulých týdnech prchnout z Ukrajiny před válkou do bezpečnějších zemí. Útočiště našli rodiče s dětmi také v Olomouci a postupně se začleňují do společnosti a dětských kolektivů. S ohledem na povinnou předškolní a školní docházku jsou proto nyní vypsané termíny k zápisu ukrajinských dětí do předškolních tříd mateřských škol a do prvních tříd základních škol. Níže v tabulce najdete přehled termínů zápisů v jednotlivých školkách a školách.
18.05.2022

Nová výzva Fondu pomoci olomouckým dětem

Město vyhlašuje další kolo výzvy k podávání žádostí o poskytnutí darů z Fondu pomoci olomouckým dětem. Alokovaná částka ve výši 196 tisíc korun je určena k podpoře a rozvoji volnočasových aktivit dětí a mládeže. Peníze tak žadatelům slouží k úhradě zájmových kroužků dětí, jejich pobytů v přírodě, lyžařských kurzů nebo školních společensko-kulturních akcí. Žádosti je možné podávat v termínu od letošního 18. května do 10. června.
16.05.2022

Město Olomouc pořádá na počátku června veletrh sociálních a souvisejících služeb

Na jednom místě se budou prezentovat na tři desítky organizací, které v regionu poskytují služby seniorům, občanům se zdravotním postižením či rodinám s dětmi. „Chceme hlavně zvýšit informovanost veřejnosti o aktuální nabídce sociálních služeb v Olomouci. Aby lidé věděli, jak široká škála služeb je jim k dispozici,“ uvedl vedoucí odboru sociálních věcí Michal Majer. Dalším cílem veletrhu je vytvoření prostoru pro navázání nových partnerství a spolupráce jednotlivých účastníků.
03.05.2022

Pálení čarodějnic a táborák se špekáčky zažily i matky a děti z azylového domu

V předstihu, už ve středu 27. dubna, se odehrálo v Domově pro ženy a matky s dětmi v Holečkově ulici tradiční pálení čarodějnic. Zábavného odpoledne pro děti, plného her, soutěží a tanců se letos poprvé účastnily i maminky s dětmi z Ukrajiny. Azylový dům totiž už od začátku března poskytuje zázemí desítkám uprchlíků před válkou.
02.05.2022

Lékárny zůstanou o Velikonocích otevřené

Blíží se velikonoční svátky a ani tentokrát nemusí mít lidé obavy, že by si v případě nutnosti nemohli koupit potřebné léky. V pondělí 18. dubna bude fungovat lékárna v Olomouci a další pak i ve všech okresech Olomouckého kraje.
14.04.2022