V zoo se počítají zvířata. Sčítat mohou i návštěvníci!

Přelom roku znamená pro zaměstnance olomoucké zoologické zahrady pravidelnou zvířecí inventuru. Počítat je třeba poctivě a přesně, aby čísla souhlasila. A v době od 3. ledna do 14. února si to mohou vyzkoušet i návštěvníci.
05.01.2022

První Olomoučánek roku 2022 si dal načas

Na letošní první miminko města Olomouce jsme si museli počkat déle než obvykle. Malý Matteo se narodil 2. ledna ve 4:05. Nestalo se tak ale v olomoucké porodnici, nýbrž doma. A ačkoli jsou domácí porody poslední dobou čím dál oblíbenější, v tomto případě nebyl v plánu. Chlapeček své rodiče pravděpodobně dost překvapil. S rychle postupujícím porodem maminka do porodnice totiž ani nestihla přijet.
03.01.2022

Poukázky pro sport a volný čas dětí budou mít prodlouženou platnost

Program Olomouc pro sport a volný čas, v rámci kterého mohli rodiče získat elektronickou poukázku v hodnotě 200 korun na volnočasové aktivity svých dětí, bude s koncem roku 2021 ukončen. Na podání žádosti tak zbývá již jen několik dní. Dobrou zprávou je, že platnost již vydaných voucherů se prodlužuje.
23.12.2021

Provoz lékáren o svátcích

O svátečním víkendu 25. a 26. prosince i na Nový rok bude zajištěný provoz alespoň jedné lékárny v každém okrese Olomouckého kraje. Lidé si tak v případě potřeby mohou opatřit potřebné léky.
22.12.2021

Zimní jarmark hlásí otevřeno!

Stánky s tradičním zbožím můžete navštívit každý den od 10 do 20 hodin až do 23. prosince. Bez punčů či potravin k přímé spotřebě, i tak ale věříme, že si krásnou atmosféru předvánočního centra města se svými blízkými užijete.
03.12.2021

Seniorům i majitelům domů poradí dvě nové příručky od profesionálních hasičů

Dvě nové příručky z oblasti požární ochrany připravili pro veřejnost odborníci z hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje ve spolupráci s krajským úřadem. V prvním případě se zaměřili na starší generaci, ve druhém se pak věnovali problematice bytových domů. Brožura je určená především majitelům objektů, bytovým družstvům a společenstvím vlastníků.
22.11.2021

Rekonstrukce MŠ Barevný svět postupuje podle plánu. K ještě efektivnějším energetickým opatřením přispěje i Veolia

Zateplená fasáda, střechy, nová okna, bezbariérový vstup i jedno zcela nové oddělení. To vše čeká už v březnu na 120 dětí z MŠ Dělnická, které kvůli celkové rekonstrukci školky už několik měsíců dojíždějí do náhradních prostor v bývalé základní škole Přichystalova. Kromě zmíněných energetických opatření a rozšíření kapacity školky zde vznikne ještě malá fotovoltaická elektrárna a ve čtyřech třídách nahradí původní zářivky nová biodinamická LED svítidla. Tato chytrá řešení bude v rámci spolupráce s městem financovat Veolia Energie, která podobné prvky plánuje instalovat i v dalších budovách olomouckých škol a školek.
18.11.2021

Školáci potřebují k rozvoji manuální zručnosti kvalitní program. V Olomouci už takový vymysleli!

Větší manuální zručnost i vztah k technické práci doporučuje tuzemským dětem většina odborníků na vzdělávání. Problémem ale je, že k technické výchově školáků chybí kvalitní metodické podklady. V Olomouci teď právě takový metodický materiál pro učitele mateřských a prvního stupně základních škol připravili. Metodickou příručku a pracovní listy vytvořili pracovníci Centra ekologických aktivit Sluňákov v rámci Místního akčního plánu II, vzdělávání v Olomouci (dále jen MAP).
10.11.2021

Konference: covid zasáhl do života rodin. Ne všechno bylo ale negativní

Pod poměrně optimistickým názvem „Česká rodina zase v normálních časech?“ se odehrál ve velkém sále magistrátu už sedmý ročník konference k rodinné politice města Olomouce. K tomu, že ony „normální časy“ jsou vzhledem k rostoucím počtům nakažených možná ještě docela daleko, se vyjádřili i někteří z vystupujících. Většina příspěvků ovšem vyzněla skutečně pozitivně a mezi desítkami účastníků tak mohl po konferenci převládat optimismus.
22.10.2021

Hledají se pohádkové babičky a dědečkové

Rodinné centrum Heřmánek hledá pohádkové babičky a dědečky pro pravidelné čtení dětem v domluvené mateřské škole v Olomouci či okolí, nabízí možnost účasti na programech Klubu pohádkových babiček a dědečků.
11.10.2021