Dětská škola technické jízdy na kole

Chcete, aby se Vaše děti hravými a zábavnými aktivitami zdokonalily v orientaci, pozornosti a dynamické rovnováze při jízdě na kole? Tak právě pro vás je určena Dětská škola technické jízdy na kole. Kurz zajišťuje Ride2xCool z.s. ve spolupráci s městem Olomouc a UP Bike. V přiložené pozvánce naleznete termíny konání a další informace.
19.09.2019

Sportovně vzdělávací akce pro rodiny s dětmi v Aplikačním centru BALUO

Statutární město Olomouc a Aplikační centrum BALUO zvou na sportovně-vzdělávací a osvětovou akci. Pro účastníky je připravený jednodenní, čtyř hodinový program, který bude realizován v měsících říjnu a listopad, a to v termínech 19. 10. a 9. 11. 2019 vždy od 9:00 - 13:00 hodin.
19.09.2019

Závěrečný díl soutěže v Centru Semafor

Školní rok začal a městské dopravní Centrum Semafor chystá závěr soutěžní sezony. Poslední Specizalized Grand Prix Semafor se pojede v pátek 20. září. „Od od 15 do 19 hodin jsou na dopravním hřišti připravené tři známé a populární akce,“ láká do Centra Semafor jeho manažer Josef Línek.
17.09.2019

Zveme na Den vody na Sluňákově

Město Olomouc a Sluňákov Vás zvou na prorodinnou akci s názvem Den vody na Sluňákově. Akce se uskuteční v sobotu 21. září od 10:00 hod. v Domě přírody Litovelského Pomoraví – centrum Sluňákov. Připraveny jsou hravé aktivity pro rodiče s dětmi a bohatý doprovodný program. Bližší informace naleznete na https://slunakov.cz/news/den-vody-na-slunakove/.
17.09.2019

Zveme na nedělní pohádku do Kina Metropol

Město Olomouc a Kino Metropol Vás zvou dne 15. září od 15:00 hod. na rodinný animovaný film Toy Stroy 4: Příběh hraček. Děti mají speciální vstupné, pouze 20 Kč. Akce je finančně podpořena z dotace MPSV v rámci soutěže Obec přátelská rodině, v níž město Olomouc získalo 1. místo. 
11.09.2019

Rodiny jsou aktivní

Řada akcí a slev je naplánována pro rodiny s dětmi díky úspěchu v soutěži Obec přátelská rodině 2019, ve které město Olomouc získalo 1. místo. Mediálními partnery akcí jsou TV Morava, Radio Haná a Olomoucká drbna.
09.09.2019

Svobodná Olomouc jako dědictví

Dny evropského dědictví mají letos podtitul Svobodná Olomouc a odkazují k událostem, které nastaly na podzim před třiceti lety. V tomto znamení se kulturní dění ve městě ponese od 2. do 8. září. Program zahrnuje desítky položek od street artu, přes koncerty, filmové projekce až po divadelní představení. Hlavní položkou je zpřístupnění celkem 76 památkových objektů, kam se běžně nelze podívat.
06.09.2019

S primátorem nebo ředitelem do zoo? To bude jízda!

Terénní auto, safari, radnice, sál Komenia, vichřice… Že to nejde dohromady? Ale jde. Zoo Olomouc ve spolupráci s městem připravila limitovanou edici voucherů, jejichž výtěžek poputuje na obnovu zahrady po vichřici Eberhard. Zájemci se stanou pasažéry speciálně upraveného terénního vozu, který je zaveze do míst, kam se běžný návštěvník nedostane.
06.09.2019

Letecký den na letišti v Neředíně

Nadcházející sobota nabízí Olomoučanům pestré vyžití. Letecký den je jednou z položek programu. Nabídne bohatý program na nebi i na zemi.
06.09.2019

Den (pro) pěstounství 2019

Olomoucký kraj ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, Nadací J&T, statutárními městy Olomouc, Prostějov a Přerov, městy Mohelnice, Jeseník a organizacemi doprovázejícími pěstouny i v letošním roce pořádá Den (pro) pěstounství.
04.09.2019