Síť pro rodinu pomohla společně se studenty Ostravské univerzity otevřít dveře rodinám s malými dětmi, seniorům a zdravotně postiženým

Na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity vznikla, ve spolupráci s neziskovou organizací Síť pro rodinu, unikátní aplikace pro chytré telefony. Aplikace v praxi rozšiřuje využití projektu Euroklíč, který je realizován na celorepublikové úrovni Uživatelé tohoto unikátního kódu mohou získat přehled o místech, na kterých mohou Euroklíč využít v případě potřeby. Ostravská univerzita a Síť pro rodinu tak podala pomocnou ruku osobám zdravotně postiženým, seniorům a také rodinám s malými dětmi.
23.01.2020

Učitel a osobnost volnočasových aktivit roku 2020

Nominujte nejlepší a nejoblíbenější pedagogy a osobnosti roku! Město Olomouc opět vyhlašuje anketu o titul "Učitel roku" a "Osobnost volnočasových aktivit pro děti a mládež". Nominace je možné podávat elektronicky nebo písemně do 20. února.
20.01.2020

Dětské jesle statutárního města Olomouce

tř. Spojenců 14, Olomouc Statutární město Olomouc provozuje jedny dětské jesle, a to na tř. Spojenců 14 v centru města. Budova je umístěna ve vilové zástavbě tzv. „Úřední čtvrti“ a přímo navazuje na park Čechovy sady. Celková kapacita zařízení je 35 míst pro děti zpravidla do 3 let věku, rozdělených do dvou oddělení.
17.01.2020

Nové kamery se starají o bezpečnost na školních hřištích

V rámci podpory volnočasových aktivit dětí, mládeže i dospělých vytváří statutární město Olomouc dlouhodobě podmínky pro sportování na hřištích v areálech základních škol. Tato hřiště jsou v době po vyučování, o víkendech, svátcích a prázdninách otevřena návštěvníkům z řad veřejnosti, kteří mají možnost bezplatně strávit volný čas pohybovými aktivitami s možností zapůjčení sportovních potřeb.
11.12.2019

Na Horním náměstí a v historické tramvaji bude nadělovat Mikuláš

Příchod slavné trojice, Mikuláše, anděla a čerta, vyhlížejí některé děti s nadšením, jiné s menšími obavami. Mikulášská nadílka je za dveřmi a bude tomu odpovídat i program na vánočních trzích v centru města. Ve čtvrtek 5. prosince odpoledne bude program na Horním náměstí patřit hlavně nejmenším.
04.12.2019

Ze staré kotelny bude knihovna

Nepoužívaná kotelna na Nových Sadech se promění v novou pobočku městské knihovny. Vznikne v Trnkově ulici a sloužit bude i jako společenské centrum. Město už zpracovalo investiční záměr na její přestavbu. Nové pobočce vtiskne podobu architekt, který vzejde ze soutěže o návrh.
03.12.2019

Seminář pro rodiče o komunikaci s dětmi o virtuálním světě

V rámci projektu Místní akční plán vzdělávání, který magistrát města Olomouce realizuje na území města jak pro školy (ZŠ i MŠ), které sám zřizuje, tak i pro školy jiných zřizovatelů, je součástí projektu realizace workshopů a seminářů pro rodiče.
22.11.2019