Otevřely se školy pro žáky prvního stupně, do školek šli jen předškoláci

Žáci prvního stupně se vrátili do školních lavic. Mateřinky ožily zatím jen dětmi z řad předškoláků. Návrat dětí do škol probíhá za přísných hygienických opatření. Na základě nařízení Ministerstva školství se musí všichni pravidelně testovat a žáci prvních stupňů se neobejdou bez respirátorů nebo chirurgických roušek. Předškoláci nemusí používat ochranu dýchacích cest.
12.04.2021

Čtenáři už opět mohou do knihovny

Knihovna města Olomouce se ode dneška opět těší na své čtenáře. V obvyklých hodinách již mohou zájemci navštívit knihovnu osobně, samozřejmě zatím v omezeném počtu a za dodržení nastavených hygienických pravidel. Podmínkou jsou tedy respirátory, dezinfekce rukou a rozestupy. Dětské oddělení má otevřeno i v dopoledních hodinách, internet a čítárna zatím zůstávají uzavřené.
12.04.2021

Lékárny zůstanou o Velikonočním pondělí otevřené

Ani o nadcházejících velikonočních svátcích nemusí mít lidé obavu, že v případě nutnosti neseženou potřebné léky. Fungování lékáren bude o Velikonočním pondělí zajištěno v Olomouci i všech pěti okresech Olomouckého kraje.
01.04.2021

Olomouc může mít Zlatého Amose 2021. Podpořte paní učitelku v anketě

Olomouc má želízko v ohni v anketě Zlatý Amos 2021 – paní učitelku Lenku Baše z Fakultní základní školy Hálkova. Tu do ankety o nejoblíbenějšího učitele nominovaly děti ze třídy 5.C. Chcete-li, i vy můžete svým hlasem paní učitelku podpořit ve finále. Hlasovat můžete do čtvrtka 25. března do 12 hodin.
22.03.2021

Protiepidemická opatření mění termíny zápisů do 1. tříd

Bez přítomnosti dětí a za přísných opatření proti šíření koronaviru proběhnou i v letošním roce zápisy do 1. tříd olomouckých základních škol. Na podávání přihlášek do škol zřizovaných městem budou mít rodiče měsíc duben. Konkrétní termíny pro zápisy prvňáčků se dozví z webových stránek jednotlivých základních škol.
17.03.2021

Pamatují vyhynutí dinosaurů, nově je chová Zoo Olomouc

Olomoucká zoo rozšířila kolekci chovaných zvířat o pravěké živočichy, jejichž historie spadá do paleocénu, do doby před 55 miliony lety. Není jimi nikdo jiný než pásovci kulovití. Ve volné přírodě lze tohoto výjimečného tvora spatřit v oblastech Jižní Ameriky.
15.03.2021

Mimoškolní aktivity dětí je třeba podporovat i v této složité době

Již několik let podporuje město Olomouc prostřednictvím Fondu pomoci olomouckým dětem děti z nízkopříjmových rodin. Jejich rodičům přispívá na financování volnočasových aktivit, tak aby se děti mohly rozvíjet i mimo povinnou školní docházku. Nyní Rada města Olomouce do tohoto fondu schválila přijetí daru ve výši deseti tisíc korun od firmy Harryservis a připravuje přijetí daru ve výši pět tisíc korun od firmy Stafos – Real. Jejich příkladu může následovat kdokoli, kdo má v současné nelehké době možnost a chuť olomoucké děti podpořit.
04.03.2021

Dětská hřiště zůstanou v Olomouci otevřená. Pro ty, kdo nic neporušují

O aktuálním doporučení vlády uzavřít venkovní dětská hřiště se diskutovalo i na pondělním jednání Krizového štábu ORP Olomouc. Nakonec převážil názor ponechat dětská hřiště otevřená. Město ale zdůrazní, za jakých podmínek se smí hřiště využívat a pro koho jsou určena.
02.03.2021

On-line doučování

V důsledku distančního vzdělávání má mnoho dětí ve škole problémy s učivem, potřebují probrané dovysvětlit, procvičit, upevnit. Proto Rodinné centrum OliVy přichází s nabídkou doučování pro žáky 1. stupně ZŠ. Více informací získáte na www.olivy-os.cz, sarka.hnilova@olivy-os.cz.
01.03.2021