Veletrh sportovních klubů představí tradiční i skoro neznámé sporty

Od pátku se na Výstavišti Flora Olomouc mohou dozvědět zájemci vše o nejrůznějších sportech a sportovních klubech, které v Olomouci fungují. V rámci veletrhu Moravia Sport Expo se zde koná Veletrh sportovních klubů, kde se představí čtyřicet sportovních oddílů, spolků a sdružení. K vidění budou prezentace známých i méně známých sportovních odvětví. Veletrh může být i skvělou inspirací pro rodiče, kteří uvažují o tom, kterou vhodnou volnočasovou aktivitu vybrat pro své děti.
22.06.2018

Kola dětem: na výstavišti Flora dostanou vybrané děti nová kola

Do více než dvaceti rodin v obtížné sociální situaci se díky akci Kola dětem dostanou zbrusu nová dětská kola. Slavnostní předání těchto kol účastníkům akce se blíží, proběhne v pátek 29. června od 13 hodin. Předávání se ale oproti původnímu plánu odehraje na jiném místě, a to na terase pavilonu A - Výstaviště Flóra Olomouc. V případě špatného počasí budeme na ochozu pavilonu A uvnitř.
15.06.2018

Prázdniny v Olomouci

Léto a prázdniny. Především pro děti je to ta nejoblíbenější část roku. Kdo by neměl rád měsíce, kdy je teplo, slunečno, volno a nemusí se do školy. Před rodiči ovšem v tomto období stojí nelehký úkol, jak vyplnit to množství volného času jejich ratolestí.
13.06.2018

Flora bude slavit své šedesátiny až do listopadu

Rok oslav šedesátého výročí květinových výstav Flora Olomouc nabírá na intenzitě. V současnosti nabízí Plenérovou výstavu a fotosoutěž. Vyvrcholením sezony pak bude listopadový koncert Michael Jackson Symphony ve spolupráci s Moravskou filharmonií. Největší hity krále popu zazní v jedinečných aranžích Martina Kumžáka a jeho Moondance Orchestra.
05.06.2018

Svátky města Olomouce budou letos velkolepé, Olomoučané prožijí pouť časem

Na atraktivní cestu časem pozvou účastníky letošní Svátky města Olomouce. Díky řadě divadelních představení, přehlídkám historických vojsk i velké bitvě se Olomoučané budou moci podívat do svého města v 15., 18. či 19. století a prožít znovu velké okamžiky z bohaté olomoucké historie.
01.06.2018

Agresivitě žáků, závislostem a riziku kyberprostoru se budou letos věnovat členové Týmu pro mládež

Na loňské aktivity navazuje letos Tým pro mládež soudního okresu Olomouc. Ten je tvořen specialisty pro mládež, zástupci institucí, které jsou součásti systému ochrany práv ohrožených dětí - Okresního soud v Olomouci, Okresní státní zastupitelství, Policie České republiky - a zástupci orgánů sociálně právní ochrany dětí a Probační a mediační služby ČR. Součástí týmu jsou rovněž pracovníci obcí s rozšířenou působností celého soudního okresu, kde spadá Olomouc, Šternberk, Litovel a Uničov.
29.05.2018

Město rozdělí mezi děti více než sto tisíc korun

Podporu rovného přístupu ke vzdělávání a mimoškolním aktivitám žáků základních škol z nízkopříjmových rodin podporuje Fond pomoci olomouckým dětem. Dnes začal přijímat žádosti o příspěvek. Jedná se o účelově vázaný dar, který může činit nejvýše pět tisíc korun na jedno dítě.
28.05.2018

Olomoucké děti budou mít čtyři nová hřiště

Čtyři dětská hřiště v souhrnné hodnotě 2,4 milionu korun budou od léta sloužit olomouckým dětem. Tři z nich procházejí modernizací a budou dokončena v červnu, jedno zcela nové budou děti využívat od července.
24.05.2018