Adventní Olomouc z výšky

Kouzlo vánočně vyzdobeného města se spoustou dekorací, světel a stánků spolu s neopakovatelnou adventní atmosférou nabízejí Vánoční trhy v Olomouci. Pořadatelé připravili pro návštěvníky vycházkovou trasu, na které mohou obdivovat jedinečné olomoucké památky a pokochat se pohledem na historické jádro z několika vyhlídek, včetně pětasedmdesátimetrové radniční věže.
05.12.2022

Město rozšiřuje Fond pomoci olomouckým dětem. Chce podpořit výrazně více dětí

Děti nejen z nízkopříjmových rodin chce podporovat město Olomouc. Radnice jim systematicky přispívá na různé aktivity, jako jsou třeba lyžařské výcviky a různé kroužky, už od roku 2016 prostřednictvím Fondu pomoci olomouckým dětem. „Rodinám rostou náklady, a bohužel se může stávat, že při hledání úspor někteří rodiče omezí v první řadě placené volnočasové aktivity svých dětí. V reakci na to jsme připravili změnu, která dovolí podpořit mnohem více dětí,“ říká primátorova náměstkyně pro oblast sociálních věcí Kateřina Dobrozemská.
28.11.2022

Oranžová kampaň OSN proti násilí na ženách dnes rozsvítí známé budovy v Česku

Významné instituce v několika městech české republiky letos znovu podpoří výroční kampaň Organizace spojených národů namířenou na potírání násilí na ženách. Oranžovým nasvícením budov připomenou v pátek 25. listopadu Mezinárodní den za odstranění násilí na ženách. V loňském roce se do oranžové barvy zahalila budova radnice, letos se v Olomouc oranžově rozzáří Sloup Nejsvětější Trojice, Muzeum umění a Vlastivědné muzeum.
25.11.2022

Školákům i studentům nabízí festival filmy i samostatnou tvorbu

A-FilmTeensFest je mezinárodní soutěžní přehlídka filmů a audiovizuálních děl vytvořených dětmi a mládeží do 20let z celého světa, která probíhá online. Cílem je najít kvalitní filmy mladých tvůrců z Čech i ze zahraničí a nabídnout je především dětem a mládeži na snadno přístupné platformě. Festival se uskuteční od 8. února do 12. března 2023 a přístup ke všem filmům je ZDARMA.
21.11.2022

Už svítí a jmenuje se Perníček! Olomoucké Vánoce mohou začít

Už týden zdobí olomoucké Horní náměstí, ještě něco mu ale přece jen chybělo. Patnáctimetrový vánoční strom se v neděli večer slavnostně rozzářil a také dostal jméno. Se svým návrhem Perníček a krásným výtvarným zpracováním v letošní soutěži o pojmenování vánočního stromu vyhrály děti ze školní družiny ve Slavoníně.
20.11.2022

Vánoční trhy začínají, slavnostní rozsvěcení stromu se odehraje v neděli

Tradiční Olomoucké vánoční trhy, které se dnes otevřou v centru města, pomáhají – tak jako každý rok – potřebným. Pořadatelé vyčlenili tři stánky, kde se v adventním čase budou střídat charitativní organizace z Olomouce a okolí, kterým lidé mohou přispět na provoz nebo projekty. Oblíbené trhy jsou otevřeny denně až do 23. prosince. Vánoční strom se rozsvítí v neděli 20. listopadu v 18 hodin.
18.11.2022

Divadla představí své hrdiny

Olomouc čeká jubilejní desátý ročník Noci divadel. Pro tento rok zvolili organizátoři celorepublikové akce téma „hrdinové“. Tři olomoucká divadla – Divadlo Tramtarie, Divadlo na cucky a Moravské divadlo Olomouc – a Klub mladého diváka ARTER letos spojily síly a přichází s programy, které propojuje soutěž. Noc divadel se odehraje v sobotu 19. listopadu 2022 od 16 do 19 hodin.
16.11.2022

Pojmenujte letošní vánoční strom!

Pokračujeme v tradici a již posedmnácté hledáme jméno pro olomoucký vánoční strom. Na výtvarně zpracované návrhy se jménem stromu čekáme do pondělí 14. listopadu.
02.11.2022

Osmý ročník konference k rodinné politice vzbudil rekordní zájem

Nejvíce přihlášených hostů z nejširšího spektra činností od zástupců samospráv, státní správy přes pracovníky neziskových organizací a učitele až po občany. Takový byl zájem veřejnosti o osmý ročník konference k rodinné politice, kterou pořádal odbor sociálních věcí olomouckého magistrátu.
27.10.2022

Oslavy 28. října: hudba, lampionový průvod i ohňostroj

Vznik samostatného československého státu si připomeneme v pátek 28. října. V Olomouci jsou připraveny tradiční oslavy, které zahájí v 10 hodin pietní akt u pomníku T. G. Masaryka, odpoledne bude následovat kulturní program na Horním náměstí a Olomoučané nepřijdou ani o oblíbený lampionový průvod zakončený ohňostrojem.
25.10.2022