Veřejné projednání Koncepce dostupného a sociálního bydlení statutárního města Olomouce

Jednou ze slabých stránek a tedy i hlavních výzev České republiky je podle celé řady dokumentů zajištění dostatečné kapacity dostupného a sociálního bydlení, tak aby se snížily sociální nerovnosti a rizika sociálního vyloučení určitých skupin obyvatel. Proto statutární město Olomouc, podobně jako jiná významná města, připravuje koncepci dostupného a sociálního bydlení, kterou chce nyní projednat i s veřejností.
05.08.2021

Práce pro lidi bez domova? Díky projektu pracovních rehabilitací se ji daří najít

Už třetí rok dostávají lidé bez domova šanci pracovat. A to díky projektu, který v roce 2019 rozjelo město a Charita Olomouc. Práci se pro osoby bez domova daří získávat hlavně prostřednictvím městských firem. Klienty sociálních služeb Charity se tak už podařilo zapojit do čištění chodníků i likvidace černé skládky na Černé cestě v rámci spolupráce s Technickými službami. Další se zapojili do práce na Výstavišti Flora, kde se starají o veřejné toalety poblíž pavilonu E.
03.08.2021

Program na prázdninové dny nabízí Pevnost poznání

Letní dny, které nelze strávit třeba u vody, si mohou turisté i Olomoučané zpestřit návštěvou interaktivních expozic a planetária v Pevnosti poznání. Milovníci chytré zábavy se tam mohou zapojit do originálních motivačních programů, které science centrum nabízí ve spolupráci s partnery z oblasti vzdělávání a cestovního ruchu z celé republiky. Otevřeno je každý den.
02.08.2021

Školní hřiště na tř. Spojenců bude část srpna uzavřené

Ačkoli hřiště a sportoviště přiléhající k olomouckým základním školám bývají přes prázdniny běžně přístupná veřejnosti, na školní hřiště na tř. Spojenců se děti část srpna nedostanou. Od 9. do 25. srpna bude hřiště pro veřejnost nepřístupné. Nebudou zde totiž správci, kteří by jeho provoz zajišťovali.
29.07.2021

„Vytuň si školu!“ láká žáky druhého stupně nová soutěž

Vylepšit prostory školy nebo jejího bezprostředního okolí? Na „vytunění“ míst, která školáci nejvíce využívají, nyní mohou získat dvacet tisíc korun z nové soutěže. Město ji vyhlašuje v rámci místní Agendy 21, mezi jejíž hlavní myšlenky patří i větší zapojení občanů do rozhodování a plánování města. Žáci druhých stupňů olomouckých základních škol tak budou mít možnost sami vymyslet, naplánovat a v případě úspěchu v soutěži i zrealizovat svůj vlastní projekt na vylepšení školního prostředí nebo místa, které při cestě do nebo ze školy intenzivně využívají.
21.07.2021

Míst v jesličkách přibude. Město chystá projekt na nové zařízení

Vyšší poptávku olomouckých rodičů po možnosti umístit malé děti do jesliček by mělo vyřešit přebudování bývalého hospodářského zázemí v areálu MŠ Husitská v části Olomouc-Povel. Jeho prostory budou po rekonstrukci sloužit provozu nových městských dětských jeslí. Investiční záměr schválila na svém včerejším jednání Rada města Olomouce.
20.07.2021

Děti celý den sportovaly a získaly díky tomu peníze pro dobročinný účel

Pohyb a k tomu dobrý skutek jako bonus. Série tří jednodenních turnajů v moderním městském sportu streetball přinesla i do Olomouce zábavu, pohyb a současně i charitativní rozměr. Zástupci společnosti Veolia ČR, která byla spolupořadatelem turnajů pro základní a střední školy, včera na radnici předali šek na 18 tisíc korun pro Domov pro ženy a matky s dětmi.
09.07.2021

Aquapark láká na novinku – Aktivity park

Zcela novou atrakci má na letní sezónu olomoucký aquapark. Od soboty 3. července otevírá nový 3D Aktivity park. Herní komplex s kapacitou až 200 dětí, je přístupný samostatně, bez nutnosti návštěvy plaveckého areálu, nebo zdarma jako součást služeb, které aquapark svým návštěvníkům nabízí.
01.07.2021