Tři králové popřejí šťastný nový rok na dálku před katedrálou

Koledníci s korunkou na hlavě patří již tradičně k novoročním událostem, které jsou vyvrcholením Vánoc. Ještě nedávno bylo nepředstavitelné, že by malí koledníci osobně nezazpívali svým věrným posluchačům známou melodii koledy a nenapsali svěcenou křídou na dveře K+M+B. Letos však Tříkrálová koleda proběhne na dálku.
04.01.2021

První miminko kraje je i prvním olomouckým občánkem letošního roku

Pravděpodobně vinou záměny trvalého a přechodného bydliště maminky vznikla hned v začátku roku poměrně kuriózní situace kolem vítání prvního miminka letošního roku. Po zapsání miminka do matriky však už stoprocentně víme, že prvním miminkem narozeným v Olomouckém kraji i v Olomouci je Natálka Tihelková, která přišla na svět hned 12 minut po silvestrovské půlnoci.
02.01.2021

Děti z olomouckých škol opět soutěžily ve zdobení stromečků

Jako každý rok, i letos se uskutečnila soutěž dětí z olomouckých základních škol a mateřinek ve zdobení vánočních stromečků. Vzhledem k situaci ale soutěž tentokrát proběhla dálkově. I tak se ale do zdobení zapojilo celkem deset škol.
15.12.2020

Ocenění za pojmenování vánočního stromu zamířilo k dětem

V Olomouci svítí Naděje, vánoční strom, kterému jméno vybraly děti. I letos se totiž zúčastnily výtvarné soutěže olomouckých škol o pojmenování vánočního stromu. A z dárků od města za své nápady se už radují. Předávalo se v pátek 4. prosince, a kde jinde, než u Naděje zářící na Horním náměstí.
04.12.2020

Zoo se znovu otevírá

Zoologická zahrada na Svatém Kopečku se pro veřejnost otevře ve čtvrtek 3. prosince od 9 hodin. Zahrada může své brány otevřít díky rozvolňování vládních opatření. Současně s ním bude potřeba respektovat počet návštěvníků v prostorách pokladen a v pavilonech.
02.12.2020

Dětské jesle opět otevírají

Dětské jesle na třídě Spojenců budou od čtvrtku 3. prosince znovu v provozu. Přerušení jejich fungování od letošního 28. října si vyžádal nouzový stav a vládou přijatá opatření, která se nyní rozvolňují.
01.12.2020

Sbírka sv. Mikuláše pomůže překonat krizi rodinám a jednotlivcům na Olomoucku

V důsledku krizových opatření dochází od konce srpna k prudkému a zcela odlišnému nárůstu rodin v krizi, než tomu bylo v době před pandemií. Na Charitu se často obracejí lidé, kteří až do této doby žili zcela běžným životem. Téměř ve všech případech se jedná o osoby pracující na hlavní pracovní poměr. Mnozí přišli o práci z důvodu nadbytečnosti, jinde došlo ke zrušení celé provozovny či zařízení. Do velmi obtížných situací se dostaly především matky samoživitelky, ale i celé rodiny. Charita Olomouc vyhlásila novou sbírku s názvem Sbírka sv. Mikuláše, která bude těmto lidem a rodinám v rámci přímé pomoci pomáhat dlouhodobě.
27.11.2020

Venkovní areál Aquaparku oživí od jara nová atrakce

Olomoucký Aquapark nabídne od jara příštího roku svým návštěvníkům novou atrakci. V místech, kde se dnes nachází beachvolejbalové hřiště, chce vybudovat nové moderní 3D bludiště. Přístupné bude i samostatně bez návštěvy Aquaparku přes přilehnou letní pokladnu.
27.11.2020