Nové komunitní centrum v Olomouci, vyžití pro rodiče, děti i seniory

Vyžití pro všechny generace - z klubu pro seniory v Peškově ulici se stává komunitní centrum. Klub volnočasových aktivit Pešek vznikl v přízemních prostorách Domu s pečovatelskou službou a veřejnosti nabízí prostor pro setkávání napříč generacemi, konání společenských, vzdělávacích a kulturních aktivit i činnost spolků na podporu rodin s dětmi.
17.09.2018

Rodina na cestách v Centru Semafor: adrenalin, zábava a poučení

Chcete si zkusit reakci řidiče při náhlém brzdění vozidla, poznat následky simulované dopravní nehody nebo vidět práci policejních psovodů? Pak přijďte v pátek 14. září do Centra Semafor, které připravilo dopravně preventivní akci pro děti i dospělé. Rodina na cestách a den s Policií ČR zaplní areál Centra Semafor a parkoviště „u letadla“ od 14 do 19 hodin.
11.09.2018

Senioři i maminky s dětmi. Z klubu pro seniory se stává komunitní centrum

Srdečně zveme na slavnostní otevření komunitního centra „Klub volnočasových aktivit PEŠEK“. Klub se nachází v přízemních prostorách Domu s pečovatelskou službou statutárního města Olomouce na ulici Peškova 1. Slavnostní otevření za účasti náměstka primátora, RNDr. Ladislava Šnevajse, se uskuteční dne 17. září, které v 8:45 zahájí svým vystoupením děti z Fakultní základní školy dr. Milady Horákové a Mateřské školy Olomouc, Rožňavská 21. Po celý den je připraven bohatý doprovodný program, vstup je po celý den zdarma.
06.09.2018

Zveme na 5. ročník konference k rodinné politice

Tématem letošní konference k rodinné politice ve městě Olomouci jsou „Proměny současné rodiny“. Konference se uskuteční v úterý 2. října 2018 od 9:00 hod. tradičně ve velkém zasedacím sále Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10. Záštitu nad konferencí převzal RNDr. Ladislav Šnevajs, náměstek primátora.
04.09.2018

O cestu na úřad méně. Maminky mohou vyřídit rodný list pro své dítě přímo v porodnici

Další krok pomáhající rodičům ulehčit jim jejich vstup do života s dítětem udělalo na začátku letošního srpna Novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc ve spolupráci s Magistrátem města Olomouce. Přímo v porodnici nově slouží zájemcům detašované pracoviště matriky, kde si mohou maminky ještě před odchodem domů vyřídit pro své dítě rodný list. Služba funguje v olomoucké porodnici od poloviny srpna a je po Praze druhým obdobným pracovištěm v zemi.
30.08.2018