Nepoužívané veřejné WC v Čechových sadech nahradí smart toalety

Místo nákladné rekonstrukce nefunkčních veřejných toalet, chytré řešení. V Čechových sadech bude smart veřejné WC s podobou, která nebude vizuálně rušit prostředí městského parku. Radní rozhodli o odstranění původní zděné budovy veřejných záchodků.
19.10.2020

Sbírkové skleníky jsou v souvislosti s nařízením vlády uzavřeny

Na základě nařízení Vlády ČR ze dne 8. října 2020 se od 9. října 2020 omezují volnočasové aktivity jako návštěvy a prohlídky zoologických zahrad. Do této skupiny nařízení patří také Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc, které jsou proto od 9. října pro veřejnost uzavřeny.
09.10.2020

Zoo se uzavírá, potvrdilo vydané usnesení vlády

Na základě písemného usnesení vlády z důvodu zhoršené epidemiologické situace v republice se od pátku 9. října 2020 zavírají i zoologické zahrady. Olomoucká zoo tedy od pátečního rána brány pro své návštěvníky nechá zavřené, zruší se i výukové programy pro školy.
09.10.2020

Město se stará o matky v nouzi. Azylový dům dostane nové pokoje

Dobrá zpráva pro město přišla v září ministerstva pro místní rozvoj. Díky tomu, že se podařilo navýšit alokaci výzvy Rozvoj sociálních služeb, dostane se i na projekt rozšíření azylového domu pro ženy a matky s dětmi v Olomouci v Holečkově ulici 7. Původně byla totiž olomoucká žádost o dotaci pro nedostatek financí zařazena mezi náhradní projekty.
07.10.2020

Zoologická zahrada zůstává otevřená, kvůli pandemii ale ruší říjnové akce

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace v republice, vyhlášení nouzového stavu a současně z rozhodnutí Bezpečnostní rady statutárního města Olomouce se veškeré akce měsíce října pro veřejnost ruší. Výukové programy pro školy budou probíhat pouze částečně a s režimovým opatřením. Zahrada však stále zůstává pro návštěvníky otevřená s dodržováním pravidla 3R.
07.10.2020

V Olomouci startuje první ročník kampaně „Bochte pro hospic“

Charita Olomouc připravila novou kampaň s názvem „Bochte pro hospic“ na podporu mobilní hospicové péče. Akce se uskuteční 7. října v tzv. Papučový den, který je pomyslným zlatým hřebem již tradičního celorepublikového Týdne pro mobilní hospice. Charita srdečně zve na dobročinný prodej tradičních buchet, koláčů a kávy do prodejny Dobrodruhá. Pro návštěvníky bude připraven doušek dobré kávy, sladký moučník či balená buchta na cestu. Pro nadšené kuchařky a cukráře je přichystána online soutěž o nejlepší recept s fotografií. Vítězové ve třech kategoriích získají podepsanou knihu našeho předního cukráře Josefa Maršálka.
02.10.2020

Provoz lékáren ve svátek

Během státního svátku v pondělí 28. září bude pro veřejnost zajištěn provoz lékáren v Olomouci i regionu. Podobně jako v jiných svátečních dnech bude kromě Olomouce otevřena jedna prodejna léků také v Přerově, Prostějově, Šumperku a Jeseníku.
25.09.2020

Představujeme neziskovou organizaci Klub svobodných matek

Nezisková organizace Klub svobodných matek z.s. působí již třetím rokem a je zaměřena na cílovou skupinu rodičů samoživitelů, která je v České republice relativně opomíjena, ačkoliv čítá komunitu 200 000 neúplných rodin.
24.09.2020