Prototyp tradiční rodiny si zaslouží respekt a důvěru společnosti

Tradiční rodina není mrtvá. Konference k rodinné politice města Olomouce ukázala naději, že i ve světě, kde se různé tradiční jistoty drolí a jsou s oblibou zpochybňovány, mají pojmy rodina, rodiče a rodinná pouta pořád silný význam i formující vliv.
03.10.2018

Zveme na 5. ročník konference k rodinné politice

Tématem letošní konference k rodinné politice ve městě Olomouci jsou „Proměny současné rodiny“. Konference se uskuteční v úterý 2. října 2018 od 9:00 hod. tradičně ve velkém zasedacím sále Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10. Záštitu nad konferencí převzal RNDr. Ladislav Šnevajs, náměstek primátora.
04.09.2018

Zveme na 4. ročník konference k rodinné politice

Tématem letošní konference k rodinné politice ve městě Olomouci jsou Mezigenerační vztahy a mezigenerační soužití. Konference se uskuteční ve středu 18. října 2017 od 9:00 hod. tradičně ve velkém zasedacím sále Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10. Záštitu nad konferencí převzal RNDr. Ladislav Šnevajs, náměstek primátora.
12.09.2017

Mikrojesle, dětské skupiny a další novinky pro rodiny přinesla konference

Jaké jsou vlastně psychické potřeby nejmenších dětí a co obnáší koncept takzvaného pomalého rodičovství? Jak zřídit v obci nebo třeba ve firmě mikrojesle nebo dětskou skupinu, a jak se v takovém zařízení malým dětem daří? Jakými způsoby chce rodinám pomoct ministerstvo práce a sociálních věcí a jakým třeba město Olomouc? Tato a další témata zaznívala na třetím ročníku Konference k rodinné politice ve městě Olomouci.
25.10.2016

Konference k rodinné politice: hodnotu rodiny musíme podpořit konkrétními kroky

Bez fungujících rodin nemůže být žádná společnost zdravá a silná. A co naše společnost dělá pro naše rodiny? Jak lze pomoci v konkrétních krocích rodinám v České republice? Jaké jsou zkušenosti z podpory rodin v Olomouci, jaké v Hradci Králové a třeba v Jihomoravském kraji? Jak pomáhají rodinná a mateřská centra v Olomouci?
23.10.2015

Proběhla konference k rodinné politice

Konference k rodinné politice města Olomouce se konala dne 2. prosince, záštitu nad ní převzal náměstek primátora Ladislav Šnevajs. Na konferenci byly představeny aktivity související s touto problematikou.
21.01.2015