Konference rodinné politiky podeváté: Náhradní rodiny v turbulentní době

Sál olomouckého městského zastupitelstva zaplnili ve čtvrtek 19. října účastníci devátého ročníku odborné konference rodinné politiky, pořádané statutárním městem Olomouc. Různé pohledy na společné téma „Náhradní rodiny v turbulentní době“ zazněly od sedmi přednášejících a také v půldruhé hodiny trvajícím diskusním panelu.
23.10.2023

Přihlašování na konferenci k rodinné politice spuštěno

Srdečně zveme na 9. ročník konference k rodinné politice města Olomouce. Konference se uskuteční ve čtvrtek 19 října 2023 od 9:00 do 14:30 hod. ve velkém zasedacím sále na ul. Hynaisova 10, Olomouc. Letošním tématem jsou „Náhradní rodiny v turbulentní době“.
29.08.2023

Osmý ročník konference k rodinné politice vzbudil rekordní zájem

Nejvíce přihlášených hostů z nejširšího spektra činností od zástupců samospráv, státní správy přes pracovníky neziskových organizací a učitele až po občany. Takový byl zájem veřejnosti o osmý ročník konference k rodinné politice, kterou pořádal odbor sociálních věcí olomouckého magistrátu.
27.10.2022

Konference: covid zasáhl do života rodin. Ne všechno bylo ale negativní

Pod poměrně optimistickým názvem „Česká rodina zase v normálních časech?“ se odehrál ve velkém sále magistrátu už sedmý ročník konference k rodinné politice města Olomouce. K tomu, že ony „normální časy“ jsou vzhledem k rostoucím počtům nakažených možná ještě docela daleko, se vyjádřili i někteří z vystupujících. Většina příspěvků ovšem vyzněla skutečně pozitivně a mezi desítkami účastníků tak mohl po konferenci převládat optimismus.
22.10.2021

Konference k rodinné politice zrušena

Vážení příznivci rodinné politiky, s lítostí Vám musíme oznámit, že vzhledem ke stále se zhoršující epidemiologické situaci ohledně Covid-19 jsme se rozhodli letošní 7. ročník konference k rodinné politice města Olomouce (22. 10.) zrušit. Konferenci bychom rádi uskutečnili po uklidnění stávající situace, pravděpodobně tedy nejdříve na jaře příštího roku.
23.09.2020

ZRUŠENO: Zveme na 7. ročník konference k rodinné politice

7. ročník konference k rodinné politice města Olomouce, na jejímž programu v současné době intenzivně pracujeme, proběhne dne 22. října 2020 od 9 hod. tradičně ve Velkém zasedacím sále Zastupitelstva města Olomouce na ul. Hynaisova 10.
20.07.2020

Konference o pohybu: děti sice sportují, ale pohybu mají méně

Podnětné i alarmující informace přinesl další ročník Konference o rodinné politice města Olomouce. Ta se letos zaměřila na téma pohybu. Prezentace, zaměřené na skutečný fyzický pohyb ukázaly, že to s dětskou populací nevypadá moc dobře a dobré nejsou ani perspektivy. Nespravila by to prý ani hodina tělocviku navíc.
28.10.2019

Zveme na 6. ročník konference k rodinné politice

Srdečně zveme na 6. ročník konference k rodinné politice města Olomouce, letošním tématem je "Rodina v pohybu". Konference se uskuteční ve čtvrtek 17. října od 9:00 hod. tradičně ve velkém zasedacím sále Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10. Záštitu nad konferencí převzala Eva Kolářová, DipMgmt, náměstkyně primátora.
28.06.2019

Prototyp tradiční rodiny si zaslouží respekt a důvěru společnosti

Tradiční rodina není mrtvá. Konference k rodinné politice města Olomouce ukázala naději, že i ve světě, kde se různé tradiční jistoty drolí a jsou s oblibou zpochybňovány, mají pojmy rodina, rodiče a rodinná pouta pořád silný význam i formující vliv.
03.10.2018

Zveme na 5. ročník konference k rodinné politice

Tématem letošní konference k rodinné politice ve městě Olomouci jsou „Proměny současné rodiny“. Konference se uskuteční v úterý 2. října 2018 od 9:00 hod. tradičně ve velkém zasedacím sále Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10. Záštitu nad konferencí převzal RNDr. Ladislav Šnevajs, náměstek primátora.
04.09.2018