Konference k rodinné politice zrušena

Vážení příznivci rodinné politiky, s lítostí Vám musíme oznámit, že vzhledem ke stále se zhoršující epidemiologické situaci ohledně Covid-19 jsme se rozhodli letošní 7. ročník konference k rodinné politice města Olomouce (22. 10.) zrušit. Konferenci bychom rádi uskutečnili po uklidnění stávající situace, pravděpodobně tedy nejdříve na jaře příštího roku.
23.09.2020

ZRUŠENO: Zveme na 7. ročník konference k rodinné politice

7. ročník konference k rodinné politice města Olomouce, na jejímž programu v současné době intenzivně pracujeme, proběhne dne 22. října 2020 od 9 hod. tradičně ve Velkém zasedacím sále Zastupitelstva města Olomouce na ul. Hynaisova 10.
20.07.2020

Konference o pohybu: děti sice sportují, ale pohybu mají méně

Podnětné i alarmující informace přinesl další ročník Konference o rodinné politice města Olomouce. Ta se letos zaměřila na téma pohybu. Prezentace, zaměřené na skutečný fyzický pohyb ukázaly, že to s dětskou populací nevypadá moc dobře a dobré nejsou ani perspektivy. Nespravila by to prý ani hodina tělocviku navíc.
28.10.2019

Zveme na 6. ročník konference k rodinné politice

Srdečně zveme na 6. ročník konference k rodinné politice města Olomouce, letošním tématem je "Rodina v pohybu". Konference se uskuteční ve čtvrtek 17. října od 9:00 hod. tradičně ve velkém zasedacím sále Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10. Záštitu nad konferencí převzala Eva Kolářová, DipMgmt, náměstkyně primátora.
28.06.2019

Prototyp tradiční rodiny si zaslouží respekt a důvěru společnosti

Tradiční rodina není mrtvá. Konference k rodinné politice města Olomouce ukázala naději, že i ve světě, kde se různé tradiční jistoty drolí a jsou s oblibou zpochybňovány, mají pojmy rodina, rodiče a rodinná pouta pořád silný význam i formující vliv.
03.10.2018

Zveme na 5. ročník konference k rodinné politice

Tématem letošní konference k rodinné politice ve městě Olomouci jsou „Proměny současné rodiny“. Konference se uskuteční v úterý 2. října 2018 od 9:00 hod. tradičně ve velkém zasedacím sále Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10. Záštitu nad konferencí převzal RNDr. Ladislav Šnevajs, náměstek primátora.
04.09.2018

Zveme na 4. ročník konference k rodinné politice

Tématem letošní konference k rodinné politice ve městě Olomouci jsou Mezigenerační vztahy a mezigenerační soužití. Konference se uskuteční ve středu 18. října 2017 od 9:00 hod. tradičně ve velkém zasedacím sále Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10. Záštitu nad konferencí převzal RNDr. Ladislav Šnevajs, náměstek primátora.
12.09.2017

Mikrojesle, dětské skupiny a další novinky pro rodiny přinesla konference

Jaké jsou vlastně psychické potřeby nejmenších dětí a co obnáší koncept takzvaného pomalého rodičovství? Jak zřídit v obci nebo třeba ve firmě mikrojesle nebo dětskou skupinu, a jak se v takovém zařízení malým dětem daří? Jakými způsoby chce rodinám pomoct ministerstvo práce a sociálních věcí a jakým třeba město Olomouc? Tato a další témata zaznívala na třetím ročníku Konference k rodinné politice ve městě Olomouci.
25.10.2016

Konference k rodinné politice: hodnotu rodiny musíme podpořit konkrétními kroky

Bez fungujících rodin nemůže být žádná společnost zdravá a silná. A co naše společnost dělá pro naše rodiny? Jak lze pomoci v konkrétních krocích rodinám v České republice? Jaké jsou zkušenosti z podpory rodin v Olomouci, jaké v Hradci Králové a třeba v Jihomoravském kraji? Jak pomáhají rodinná a mateřská centra v Olomouci?
23.10.2015