Olomoucká muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

V pátek 17. května od 18 hodin do půlnoci budete mít znovu příležitost projít si galerie, muzea a další zajímavá místa v neopakovatelné večerní atmosféře. Olomoucká muzejní noc již tradičně zpřístupní i prostory, které jsou v průběhu roku otevřené jen výjimečně.
16.05.2024

OBRAZEM: Centrum města zaplnil Den pro rodinu

Návštěvníci všech generací zaplnili ve středu 15. května olomoucké Horní náměstí, kde se slavil Mezinárodní den rodiny. Celodenní pestrý program nejen na pódiu, ale i u desítek stánků poskytovatelů sociálních služeb a volnočasových aktivit přilákal do centra stovky dospělých, dětí i seniorů.
16.05.2024

Přehled o prázdninovém provozu MŠ 2024

Mateřské školy v Olomouci mají provoz i v prázdninových měsících. S rodiči dětí mají předem dohodnutý termín provozu. Zpravidla to bývá jeden prázdninový měsíc.
13.05.2024

Chcete bydlet v městském bytě? Přihlaste se do elektronické aukce

Začíná historicky první aukce nájemního bydlení v Olomouci. Registrační kolo tohoto výběrového řízení bude zahájeno v pondělí 6. května v 10 hodin. Registrace na webové adrese olomouc.eu/eaukce bude možná do úterý 21. května do 10 hodin. Elektronická aukce začne 27. května opět v 10 hodin.
10.05.2024

Pavlovický Svátek matek

Komise městské části č. 19 Pavlovičky a Apoštolská církev zvou na oslavu Svátku matek, a to v neděli 12. května od 14 do 18 hodin na hřišti v Lindnerově ulici v Olomouci. Děti se mohou těšit na skluzavku, skákací hrad, projížďky na koních, soutěže a mnoho dalšího.
07.05.2024

Den pro rodinu nabídne na Horním náměstí program pro všechny generace

Program pro všechny generace připravilo na 15. května město Olomouc v rámci Mezinárodního dne rodiny. Na Horním náměstí se v tento den budou prezentovat poskytovatelé sociálních služeb a volnočasových aktivit. Na pódiu se od 10 do 18 hodin vystřídá pestrá paleta hudebních a tanečních vystoupení.
07.05.2024

Dopřejte dětem léto plné zážitků. Fond pomoci pomůže zaplatit i letní tábory

Pomoc s vyššími náklady při plánování prázdninových aktivit dětí. I to je jedním z cílů sociální politiky města, které už osm let zřizuje Fond pomoci olomouckým dětem. Rodiče s nižšími příjmy z něj mohou čerpat příspěvky na školní i mimoškolní aktivity svých potomků, mimo jiné právě na letní tábory.
03.05.2024

Týden rané péče: proč je v životě dítěte důležitých prvních 1 000 dní

Od 13. do 19. května 2024 proběhne už 17. ročník osvětové kampaně Týden rané péče, kterou pořádá Společnost pro ranou péči. Celý týden bude zasvěcen informování o tom, jak rodinám pečujícím o dítě s postižením pomáhá služba raná péče a proč je bez nadsázky životně důležité, aby vhodná podpora dítěte byla zahájena včas. A také jak klíčová je v tomto kontextu spolupráce rané péče s pediatry.
23.04.2024

Začínají Ekologické dny Olomouc

Pestrý program a pozvánku do jarní přírody, na výlety i pobyt v lužní krajině s galerií v přírodě nabízí 34. ročník festivalu Ekologické dny Olomouc. Téma si festival letos vypůjčil z básně Bohuslava Reynka „Bláznem jsem ve své vsi“. Ekologické dny Olomouc se tentokrát zaměřují na bio-diverzitu přístupů ke světu, přírodě a společnosti.
12.04.2024