Folklor, jarmark i ledový fotopoint. Olomouc strojí masopust

Město ožije masopustem. Podle tradice bude mít rozvernou podobu. Veselí zaručí rej masek, vystoupení folklorních souborů i nezbytný jarmark plný masopustních specialit. Horní náměstí poslední lednovou sobotu oživí tematická slaměná výzdoba, jízdy v koňském kočáru a letos nově také originální ledový fotopoint.
23.01.2024

Město provozuje už pět Family pointů pro rodiče s dětmi

Jsou to nenápadné místnosti, takže o nich mnohdy rodiče ani nevědí, přitom jim mohou v některých situacích výrazně usnadnit život. Řeč je o takzvaných Family Pointech, neboli místech přátelských rodině, kde mohou například v klidu přebalit nebo nakrmit dítě, případně získat informace o aktivitách města v oblasti podpory rodin.
18.01.2024

Olomouc otevírá Kontaktní místo pro bydlení. Pomůže lidem v bytové nouzi

Od poloviny ledna budou moci všichni Olomoučané, kteří mají potíže spojené s bydlením, navštívit nově zřízené pracoviště. Proškolení odborníci jim v něm poskytnou poradenství a pomoc v možnostech bydlení, pomohou vyřídit příspěvek, nebo zajistí podání žádosti o nájem městského bytu.
11.01.2024

PF 2024

Milí Olomoučané, přejeme Vám pohodové prožití vánočních svátků, klid, mír a spokojenost a v novém roce hlavně zdraví a úspěchy ve všem, co je pro Vás důležité.
22.12.2023

Děti soutěží ve zdobení stromečků. Okrašlují dva kostely

Děti z 12 olomouckých škol dnes zdobily vánoční stromečky. Soutěž pro ně každoročně připravuje oddělení kultury olomouckého magistrátu a letos se přesunula z náměstí nebo Výstaviště Flora do olomouckých kostelů svatého Mořice a Panny Marie Sněžné, kam jim stromečky dovezli zaměstnanci Lesů města Olomouce.
13.12.2023

Pozvánka na Kulatý stůl k sousedským dětským skupinám

Ministerstvo práce a sociálních věcí v rámci projektu „Systémová změna v oblasti sladění rodinného a pracovního života prostřednictvím inovativního konceptu sousedských dětských skupin“ zve na kulatý stůl k sousedským dětským skupinám v Olomouci.
04.12.2023

JAN rozšiřuje prostory pro své služby autistům. Staví nové komunitní centrum

Spolek JAN – Jdeme Autistům Naproti rozšíří zázemí pro poskytování sociálních služeb pro osoby s poruchou autistického spektra, zejména pro dospívající a dospělé klienty služby sociální rehabilitace. V komunitním centru, které spolek plánuje vybudovat do poloviny roku 2025, vznikne šest tréninkových bytů pro nácviky sociálních dovedností klientů s chováním náročným na péči. Výstavbu nového objektu u křižovatky ulic Nad Lánem a Kšírova společně se zástupci spolku JAN zahájili také primátor města Olomouce Mirek Žbánek a jeho náměstkyně Kateřina Dobrozemská.
01.12.2023

Advent pro seniory a vnoučata

Živá hudba, vánoční dílničky i vědomostní kvíz o ceny čeká zdarma seniory na adventním setkání v pavilonu A Výstaviště Flora. Navíc se budou moci seznámit s činností všech 22 olomouckých klubů, které právě nabírají nové členy.
01.12.2023