Přihlaste se na rodinnou konferenci

Rodina v mezních situacích. To je hlavní téma konference, kterou letos opět pořádá odbor sociálních věcí olomouckého magistrátu. Už osmý ročník konference se uskuteční 20. října od 9 hodin ve velkém zasedacím sále zastupitelstva města Olomouce v Hynaisově ulici. Těšit se můžete na velmi zajímavý soubor přednášek. Registrujte se na webových stránkách prorodinu.olomouc.eu.
30.09.2022

Sedmáci vyhráli soutěž o energiích a mají hromadu peněz na výlet

Čepice a drobné dárky s logem města, ale zejména šek na částku 15 tisíc korun vyhráli a dnes na radnici převzali školáci ze třídy 7. A Základní školy Dvorského v Olomouci na Svatém Kopečku. Díky šeku se může úspěšná třída vydat na parádní výlet dle vlastního výběru. „Zatím ještě nejsme rozhodnutí, kam pojedeme, z výhry máme ale každopádně velkou radost,“ uvedla třídní učitelka Ivana Pospíšilová.
22.09.2022

Na Nových Sadech vyroste Park Lásky a Přátelství

Stromy v novém parku, který začne vyrůstat na Nových Sadech u kapličky, zasadí patroni. Akce Nadace Malý Noe a města Olomouce startuje výsadbou v sobotu 17. září. Získat vlastní strom v nově vznikajícím Parku Lásky a Přátelství totiž zároveň znamená pomoct znevýhodněným dětem.
16.09.2022

Rodiny vlastní i náhradní slavily ve Smetanových sadech

Zábavu, ale i informace na téma náhradního rodičovství nabídla akce nazvaná Den pro rodinu vlastní i náhradní, která se konala v neděli 11. září. Akci, jejíž součástí byl také charitativní Běh pro paměť národa společnosti Post Bellum, organizovalo statutární město Olomouc spolu s Olomouckým krajem a celou řadou organizací, které pracují s pěstounskými rodinami.
12.09.2022

Centrum města bude na tři dny patřit sportu

Třídenním festivalem vyvrcholí na Horním náměstí projekt Sportuje celá Olomouc 2022, jehož akce se po celý rok snažily co nejvíce podporovat aktivní využití volného času všech generací. Sportu bude centrum města patřit od 15. do 17. září, v rámci posledního dne přijede akci podpořit také olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle.
12.09.2022

Zveme na 8. ročník konference k rodinné politice

Srdečně zveme na 8. ročník konference k rodinné politice města Olomouce, letošním tématem je „Rodina v mezních situacích“. Konference se uskuteční ve čtvrtek 20. října od 9:00 hod. tradičně ve velkém zasedacím sále Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10. Akce se koná pod záštitou náměstka/náměstkyně primátora SMOl v sociální oblasti.
09.09.2022

Starý umělý trávník dosloužil. Droždínské hřiště má nový povrch

Na novém povrchu školního hřiště budou od příštího týdne trénovat děti ze základní školy v Droždíně. Umělý trávník, který už byl potrhaný a za hranicí životnosti, nahradil speciální umělý povrch. V rámci zkvalitnění městské sportovní infrastruktury jej zakoupilo oddělení sportu olomouckého magistrátu za necelých 140 tisíc korun.
08.09.2022

Zdravé láhve a dárky pro prvňáčky

Více než tisícovka speciálních zdravých lahví čekala olomoucké prvňáčky při vstupu do školy. Přívlastek zdravá dostala kvůli materiálu, který je použit k její výrobě. Tím je speciální plast vyvinutý pro lékařské a farmaceutické účely bez obsahu ftalátů, změkčovadel a bisfenolů. Při správné údržbě a péči zůstávají láhve bez plísní a zápachu. Ve svůj první školní den čekaly na prvňáčky i další praktické dárky od města.
01.09.2022

Strážníci a hasiči opět chystají rozloučení s prázdninami

Tradiční rozloučení s prázdninami na Horním náměstí si mohou děti užít už zítra odpoledne. Strážníci a hasiči si pro ně připravili spoustu zábavy a soutěží. Přijďte se společně s námi rozloučit s prázdninami. V úterý 30. srpna od 13 hodin. Soutěží se mohou děti účastnit do 16 hodin, zbytek programu pak potrvá až do 17:30.
29.08.2022

Startuje další výzva pro žádosti z Fondu pomoci olomouckým dětem

Město Olomouc vyhlašuje další kolo výzvy k podávání žádostí o poskytnutí darů z Fondu pomoci olomouckým dětem. 180 tisíc korun je určeno k podpoře a rozvoji volnočasových aktivit dětí a mládeže. Žadatelům slouží k úhradě zájmových kroužků, pobytů v přírodě, lyžařských kurzů nebo školních společensko-kulturních akcí. Žádosti je možné podávat v termínu od letošního 22. srpna do 9. září.
18.08.2022