Den pro rodinu vlastní i náhradní

Statutárním městem Olomouc ve spolupráci s Olomouckým krajem a organizacemi, které pracují s pěstounskými rodinami, vás srdečně zve na rodinnou akci, která je pořádána dne 12. 9. 2020 od 9:30 hodin do cca 15:30 hodin ve Smetanových sadech v Olomouci.
06.08.2020

Zveme na 7. ročník konference k rodinné politice

7. ročník konference k rodinné politice města Olomouce, na jejímž programu v současné době intenzivně pracujeme, proběhne dne 22. října 2020 od 9 hod. tradičně ve Velkém zasedacím sále Zastupitelstva města Olomouce na ul. Hynaisova 10.
20.07.2020

Lesní dětský klub Pojďte Ven nabízí poslední volná místa

Lesní dětský klub Pojďte Ven, Olomouc - u Lošovské přehrady, nabízí poslední volná místa v Lesním dětském klubu ("školce") pro děti od 3 do 7 let a v Adaptačním programu pro rodiče s dětmi od 1 roku, případně samotné děti od 2 let. Více informací naleznete v příloze a na www.pojdteven.cz.
20.07.2020

Na místě nevyužitého plácku vzniklo zajímavé a neobvyklé herní hřiště

Vyasfaltovaný plácek, kdysi hřiště, které už nesplňovalo normy a tak si ho někteří začali plést s parkovištěm. Dnes místo, kde mohou děti hrát zajímavé hry a rozvíjet fantazii. Proměna veřejného prostoru v ulici Na Vozovce vedle železniční trati vzešla z diskuzí veřejnosti a jednoho dobrého nápadu.
08.07.2020

Hřiště v Mišákově ulici muselo pryč! Nové ho nahradí zřejmě ještě letos

Dětské hřiště na Nových Sadech je pryč. Důvodem odstranění herních prvků hřiště v Mišákově ulici byl jejich havarijní stav. Verdikt nad likvidací prvků hřiště vynesl inspektor při pravidelné kontrole, která ve městě proběhla po pandemii koronaviru. Bez oblíbených prolézaček ale děti dlouho nezůstanou. Radnice má hotový projekt a chystá se stavět nové.
26.06.2020

Rozvoj nadání dětí a studentů

V rámci projektu Místního akčního plánu vzdělávání (MAP) ve městě Olomouc podporujeme rozvoj podnikavosti a kreativity dětí. Právě s touto tematikou přišlo Divadlo na cucky a připravilo mentoringový program pro žáky a studenty ve věku 11 až 20 let, jehož cílem bude dále rozvinout nadání a umožnit realizaci inovativních nápadů těchto mladých talentů. Program poběží od září do prosince 2020, projekty je možné přihlašovat do konce června.
15.06.2020

Příměstský tábor pro děti s Aspergerovým syndromem

Letošní prázdniny jsou plné změn souvisejících s omezeními způsobených pandemií koronaviru. Mnoho provozovatelů letních táborů letos vůbec tábory nepořádá nebo omezuje počty účastníků. Řada rodičů má problém najít pro své děti místo na některém z prázdninových pobytů nebo příměstských táborů. 
05.06.2020