Lidí bez domova nepřibývá. Nástroje k řešení problematických lokalit jsou však omezené

Na sociálních sítích se v posledních dnech objevila řada příspěvků o lidech bez domova, kteří posedávají na nejrůznějších místech ve městě, a už samotná jejich přítomnost obyvatele Olomouce obtěžuje. Se stejnými podněty se Olomoučané obracejí pravidelně nejen na městskou policii, ale také na vedení města. Primátor Olomouce proto svolal pracovní skupinu složenou ze zástupců sociálního odboru, policie, strážníků a neziskových organizací, které mají tuto oblast na starosti. Z výsledku jednání vyplynulo, že situace není oproti předchozím letům v ničem mimořádná a že existuje jen velmi málo nástrojů, jak ji řešit.
23.07.2024

Tématem konference o rodinné politice bude komunikace v rodinách

Na čtvrtek 24. října je naplánována další konference o rodinné politice statutárního města Olomouce, už desátá v pořadí. V sále městského zastupitelstva se sejdou jako přednášející odborníci na téma mezilidské komunikace v rodinách a podají účastníkům z řad odborné veřejnosti a dalším zájemcům fundovaný pohled na to, jak a o čem spolu v současné době navzájem komunikují rodiče, prarodiče, děti a další členové rodin a také jaké nástroje k tomu používají.
15.07.2024

Město vybuduje nové hřiště, další dvě opraví

Na dvou opravených a jednom zbrusu novém hřišti budou moci už na konci prázdnin řádit olomoucké děti. První úpravy už začaly na herní ploše situované u pěší trasy a cyklostezky na lesním pozemku mezi ulicemi Prokopa Holého, Libušina, Bystrovanská a tokem říčky Bystřice.
17.06.2024

Zoologická zahrada slaví s dětmi

V pohádkovém lese u Olomouce mohou děti oslavit svůj svátek. Zoologická zahrada promění Den dětí rovnou v celý víkend. Pro malé příchozí a jejich rodiče připravila na oba dny pestrý program plný zábavy.
31.05.2024

Učitel roku a Počin roku – ocenění jsou předána

K osmi pedagogům olomouckých základních a mateřských škol putovalo letošní ocenění v anketě Učitel roku, Počin roku byl oceněn jeden. Anketa se v Olomouci koná již od roku 2011. V letošním roce porota vybírala ze 171 nominací v kategorii Učitel roku, 15 nominací se sešlo na Počin roku. Slavnostní vyhlášení ankety se uskutečnilo v úterý 28. května v Moravském divadle.
30.05.2024

Olomoučtí školáci vysbírali přes čtyři tisíce starých mobilů

Přesně 4 464 starých mobilních telefonů přinesli během dubna do škol žáci olomouckých základních škol. Do sběrové akce Odlož mobil ve škole se zapojily bezmála dvě desítky vzdělávacích institucí. Školy si rozdělili odměny v celkové výši 50 tisíc korun, tři žáci obdrželi jednu z hodnotných věcných cen, o které se soutěžilo – značkový mobilní telefon a bezdrátová sluchátka. Soutěž zorganizoval odbor městské zeleně a odpadového hospodářství magistrátu ve spolupráci s kolektivním systémem zpětného odběru elektrozařízení ASEKOL.
29.05.2024

Olomoucká muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

V pátek 17. května od 18 hodin do půlnoci budete mít znovu příležitost projít si galerie, muzea a další zajímavá místa v neopakovatelné večerní atmosféře. Olomoucká muzejní noc již tradičně zpřístupní i prostory, které jsou v průběhu roku otevřené jen výjimečně.
16.05.2024

OBRAZEM: Centrum města zaplnil Den pro rodinu

Návštěvníci všech generací zaplnili ve středu 15. května olomoucké Horní náměstí, kde se slavil Mezinárodní den rodiny. Celodenní pestrý program nejen na pódiu, ale i u desítek stánků poskytovatelů sociálních služeb a volnočasových aktivit přilákal do centra stovky dospělých, dětí i seniorů.
16.05.2024

Přehled o prázdninovém provozu MŠ 2024

Mateřské školy v Olomouci mají provoz i v prázdninových měsících. S rodiči dětí mají předem dohodnutý termín provozu. Zpravidla to bývá jeden prázdninový měsíc.
13.05.2024

Chcete bydlet v městském bytě? Přihlaste se do elektronické aukce

Začíná historicky první aukce nájemního bydlení v Olomouci. Registrační kolo tohoto výběrového řízení bude zahájeno v pondělí 6. května v 10 hodin. Registrace na webové adrese olomouc.eu/eaukce bude možná do úterý 21. května do 10 hodin. Elektronická aukce začne 27. května opět v 10 hodin.
10.05.2024