Na dvou opravených a jednom zbrusu novém hřišti budou moci už na konci prázdnin řádit olomoucké děti. První úpravy už začaly na herní ploše situované u pěší trasy a cyklostezky na lesním pozemku mezi ulicemi Prokopa Holého, Libušina, Bystrovanská a tokem říčky Bystřice.

Dělníci tady postupně odstranili jednotlivé herní prvky, upravili povrch a zaseli trávu. Jakmile vzejde, dokončí dopadové plochy z kačírku a gumových zatravňovacích rohoží a nainstalují multifunkční sestavu s ptačím hnízdem, závěsnou houpačku, fitness sestavu, rotační válec a pružinové houpadlo „žába“. Investice za bezmála 800 tisíc korun by měla být hotová letos v srpnu.

Nový kabát dostane během července a srpna i herní plocha ve vnitrobloku mezi ulicemi Okružní, Jílová a Stiborova. Kromě úprav povrchů město vymění i stávající herní prvky, takže chybět nebude sestava se skluzavkou, pružinové houpadlo „koník“ a řetězová houpačka „hnízdo“. Investice si vyžádá zhruba 380 tisíc korun.

A úplně nové hřiště za zhruba půl milionu korun vyroste během srpna na travnaté ploše v Koželužské ulici. Děti se mohou těšit na multifunkční sestavu, závěsnou trojmístnou houpačku a balanční prvek. Dopadové plochy budou provedeny ze zatravňovacích rohoží.

17. června 2024 (po)