Začíná historicky první aukce nájemního bydlení v Olomouci. Registrační kolo tohoto výběrového řízení bude zahájeno v pondělí 6. května v 10 hodin. Registrace na webové adrese olomouc.eu/eaukce bude možná do úterý 21. května do 10 hodin. Elektronická aukce začne 27. května opět v 10 hodin.

Kromě registrace musí zájemce v této lhůtě stihnout vyplnit přihlášku, doložit potřebné doklady, odstranit případné nedostatky a složit jistinu, takže není radno se registrovat na poslední chvíli.

„Je to jednoduché, je to transparentní a je to pro každého, kdo splní nastavené podmínky. Patří mezi ně – žádné exekuce, žádné dluhy vůči městu, včetně Správy nemovitostí nebo Dopravního podniku, a žádné problémy s nájmem městského bytu v minulosti,“ vyjmenovala náměstkyně primátora Kateřina Dobrozemská.

O byt ve třetím podlaží domu na Žižkově náměstí 3 může požádat kdokoliv starší 18 let. Podmínkou je, že dražitel musí dražit nájem bytu sám pro sebe, to znamená, že v bytě pak musí sám bydlet. Zájemce doloží skutečnosti vyžadované pravidly, složí jistinu do aukce nájmu ke konkrétnímu bytu a pak dostane přístupová práva do dražební aplikace. Vyvolávací výše nájemného bude 150 korun za metr čtvereční na měsíc, což je asi o stokorunu méně, než činí komerční pronájmy ve městě.

Všechny potřebné informace, fotografie, termíny prohlídek bytu a hlavně podmínky a termíny k účasti na aukci samotné, najdou zájemci o účast v elektronické aukci, v níž se bude dražit výše nájemného k tomuto bytu, na stránkách společnosti Správa nemovitostí Olomouc.

Změny v nakládání s bytovým fondem ve vlastnictví statutárního města Olomouce jsou postupně zaváděny od počátku tohoto roku.

10. května 2024 (pá)