Celonárodní sbírka vánočních dárků pro děti ohrožené chudobou začne v pondělí 20. listopadu. Má název Krabice od bot a pořádá ji Diakonie Českobratrské církve evangelické.

Dárci mohou přinášet slavnostně zabalené krabice s dárky do sběrných míst, kterých je letos 264 po celém Česku. Dárci si na webu rezervují konkrétní sběrné místo, kam své dárky přinesou. O převzetí dárků, jejich třídění a doručení do rodin ohrožených chudobou, ubytoven, azylových domů se postará na 800 dobrovolníků.

V Olomouci je to charitní obchod Dobrodruhá ve Wurmově ulici číslo 5, kancelář Hroších staveb v Průmyslové ulici a prodejny T-Mobile v Šantovce a Obchodním centru Haná. Na krabici je dobré napsat věk a pohlaví dítěte, pro které je dárek určen.

„Naším přáním je potěšit děti, které citlivě vnímají těžkou rodinnou situaci. Dárci ale mohou připravit krabici plnou překvapení i pro ostatní členy rodiny. Máme radost, že tradičně jsou nejčastějšími dárci děti, které se ve škole nebo s rodiči učí podělit o své hračky a myslet na ostatní,“ řekla Zdeňka Marešová, členka správní rady diakonie.

Aby dárci měli výběr usnadněn, jsou na webu krabiceodbot.cz také užitečná doporučení. Sbírka končí 5. prosince.

15. listopadu 2023 (st)