Pohyb a k tomu dobrý skutek jako bonus. Série tří jednodenních turnajů v moderním městském sportu streetball přinesla i do Olomouce zábavu, pohyb a současně i charitativní rozměr. Zástupci společnosti Veolia ČR, která byla spolupořadatelem turnajů pro základní a střední školy, včera na radnici předali šek na 18 tisíc korun pro Domov pro ženy a matky s dětmi.

Série jednodenních turnajů ve streetballu ve třech městech byla součástí charitativní akce Každý bod pomáhá. Ta měla dva cíle; vybrat peníze na dobrý účel a přimět školáky a studenty k pohybu a sportu. Iniciativu uspořádala společnost Veolia ČR a Česká streetballová asociace.

„Motiv návratu dětí ke sportování je sám o sobě velmi chvályhodný, to platí dvojnásob po uplynulém roce, kdy musely děti trávit mnohem více času doma než obvykle,“ komentoval aktivitu primátor Mirek Žbánek. V závislosti na výsledcích turnaje pak věnovala Česká streetballová asociace a společnost  Veolia ČR určitou částku, která bude použita k nějakému dobročinnému účelu. „V Olomouci ji využijeme pro náš Domov pro ženy a matky s dětmi v Holečkově ulici, vylepšíme za to herní prvky na zdejším hřišti,“ upřesnila primátorova náměstkyně Eva Kolářová.

„Důležité je, že jsme se na radnici se zástupci společnosti Veolia ČR dohodli, že na letošní sérii naváží stejné turnaje i v dalších letech,“ dodal primátor při přebírání šeku s výtěžkem z akce.

9. července 2021 (pá)