Na pátek 24. července připravilo městské dopravní centrum Semafor první letošní větší akci s názvem Voice Bike Grand Prix Semafor.

Jedná se o tři populární soutěže:

  1. Rodinná soutěž týmů ve čtyřech disciplínách bude v roce 2019 probíhat trošku odlišnou formou. Návštěvníci budou mít možnost vyzkoušet kteroukoli z disciplín, které pro ně budou připraveny a za účast obdrží drobnou odměnu. Disciplíny nebude třeba absolvovat všechny v jeden den, nýbrž si je může každý „rozložit“ (viz termíny). Soutěžící, kteří nebudou chtít pouze zkoušet, mohou (od 10 let ) získat „Průkaz mladého cyklisty“ a rodič pak diplom „Rodič – instruktor“. K těmto oceněním získají i hezké věcné ceny.
  2. Doplňkový vyřazovací závod jednotlivců na koloběžkách, v pěti kategoriích, s drobnými cenami, předanými bezprostředně po závodě.
  3. Doplňkový závod jednotlivců na šlapacích autech (na čas), v pěti kategoriích, s drobnými cenami, předanými bezprostředně po závodě.

Můžete se těšit i na techniku a ukázky od Policie ČR, Městské policie Olomouc a Vojenské policie AČR i Besipu. Přijede i tým Markétina dopravní výchova z Liberce.

Zájemci se tedy mohou zúčastnit všech tří soutěží (probíhajících téměř paralelně v jednom odpoledni od 15 do 18 hodin) nebo jen některé z nich.

Termíny jednotlivých kol a více detailů k celé soutěži najdete zde: https://centrum-semafor.cz/akce/specialized-grand-prix/

20. července 2020 (po)