Divadlo na Šantovce – to je zbrusu nové divadlo v Galerii Šantovka. Každý měsíc nabídne divákům pestrý kulturní program pro dospělé i pro rodiny s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na zájezdová divadelní představení, ve kterých vystoupí známé tváře z televizních obrazovek i ze slavných pražských divadel, jako je Divadlo v Řeznické, Švandovo divadlo, Divadlo v Dlouhé a další.

Jednou z hlavních dramaturgických linií bude pravidelné uvádění pohádek pro děti a rodiče, po kterých je v Olomouci a okolí poptávka stále neuspokojená. Každý víkend tak najdou dětští diváci pestrou nabídku pohádkových titulů, která jim přinese živé divadlo. Kromě divadelních pohádek bude Divadlo na Šantovce pořádat i další akce pro děti jako jsou karnevaly, dětské bály, zábavní soutěžní odpoledne, ale i výtvarné nebo dramatické dílničky, malování na obličej a mnoho dalších akcí.

Pro dospělé publikum nebudou chybět ani koncerty, talkshow nebo třeba Ladie’s Nights. Kromě uměleckých pořadů zde bude prostor pro vzdělávací akce, Divadlo na Šantovce bude pořádat pravidelné cykly přednášek na nejrůznější aktuální společenská témata jako je zdravá výživa, seberozvoj, postavení ženy ve společnosti, řeč těla a mnoho dalších.

V dopoledních hodinách bude prostor Divadla na Šantovce sloužit žákům základních a středních škol. V plánu je pravidelné uvádění divadelní produkce a programů i pro děti z mateřských škol.

Plně klimatizovaný sál s pohyblivou elevací, která umožňuje všem divákům dobře vidět na jeviště, je vystavěný podle moderních norem, pojme až 220 sedících a 300 stojících diváků. K dispozici je foyer pro příjemné strávení přestávky během produkce a velkorysé řešení toalet, které by mělo předejít tvoření dlouhých front.Vstup a interiér

Divadlo se nachází v 2. NP objektu. U objektu je vyhrazené parkování. Návštěvník má možnost parkovat v podzemních garážích nebo může zvolit venkovní parkování na střeše. V případě parkování na střeše jsou u vstupu do objektu vyhrazeny 4 parkovací místa (dostatečné, bez podélného a příčného sklonu). Přístup ke vstupu do objektu OC Šantovka je bez obtíží. Vstup do objektu OC Šantovka je tvořen dvěma automatickými, posuvnými dveřmi dostatečné průjezdové šířky otevírajícími se do stran, oddělenými prostorným zádveřím. Vstup do divadla se nachází po pravé straně.

Při parkování v podzemních garážích slouží pro překonání výškového rozdílu samoobslužný, osobní výtah. Výtah spojuje patra -1. – 2. NP. s dojezdem na hlavních podestách. Výška horního ovládacího tlačítka je 96 cm. Vstup do výtahu je přes automatické šachetní dveře (průjezdová šířka 142 cm). Klec (šířka 219 cm, hloubka 205 cm) je průchozí na čelní stěně. Klec má na boční stěně madlo a zrcadlo s výškou spodní hrany 87 cm a sklopné sedátko umístněné v dosahu na ovladače ve výšce 52 cm. Ovládání uvnitř klece je od nejbližšího rohu odsazeno 56 cm, výška horního tlačítka je 113 cm. Ovladače mají vystouplý reliéf, grafické i „Braille“ označení. Příjezd na patro výtah hlásí akusticky (zazvonění) i foneticky (číslo patra). Výstupní místo výtahu se nachází přímo před vstupem do divadla.

Vstup do divadla je tvořen masivními dvoukřídlými dveřmi dostatečné průjezdové šířky, které bývají v době před představením otevřené (obě křídla), dveře se otevírají ven. V prostorách divadla je transfer na vozíku bez obtíží (v interiéru se nenachází žádné prahové převýšení ani zúžené průchody, interiér je prostorný, podlahy jsou z dlažby). Hned u vstupu do divadla je pokladna, okénko je ve výšce 85 cm. Pult šatny je ve výšce 90 cm (poplatek za uschování věcí je 5 Kč, osoby se ZTP mají slevu). V interiéru je schodiště vedoucí k běžným toaletám. Divák na vozíku má v sále vyhrazené místo pro sledování v boční části uličky pod podiem.

Hygienické zázemí

Samostatná, volně přístupná toaleta se nachází oproti vstupu do divadla. Dveře šířky 90 cm se otevírají z kabiny, na dveřích je z vnitřní strany upevněno madlo. Kabina (šířky 125 cm a hloubky 195 cm) má sklopné zrcadlo, koš a signalizační nouzové tlačítko (řešeno provázkem sahajícím až na podlahu). Prostor pro vozík vedle WC mísy je volný. WC mísa je od pravé stěny vzdálena 119 cm, od levé stěny vzdálena 28 cm, od zadní stěny odsazena 64 cm, výška sedátka je 54 cm a splachování WC je vzadu na zdi ve výšce 112 cm. Toaletní papír je v dosahu. U WC je jedno sklopné madlo délky 77 cm upevněno ve výšce 76 cm. Umyvadlo ve výšce 81 cm s dostatečným podjezdem, pákovou baterií ve výšce 92 cm, svislým madlem délky 47 cm upevněným ve (spodní) výšce 94 cm. V divadle se nachází běžné WC bez označení „Braille“.

Rodinná část

V objektu OC Šantovka se v prostorách toalet na každém patře nachází samostatná kojící místnost, která je však uzamčena euroklíčem.

Doplňující informace k přístupnosti

Objekt přístupný    Bezbariérový vstup hlavním vchodem Výtah Standartní toaleta Bezbariérová toaleta Vyhrazené parkovací místo

Fotografie
Polská 1
77900 Olomouc
telefon: (+420) 731 256 406
e-mail: info@divadlonasantovce.cz
web: http://www.divadlonasantovce.cz