Divadlo Tramtarie je nezávislé divadlo, jehož cílem je podporovat a rozvíjet kulturní prostředí v Olomouci a Olomouckém kraji, čehož dosahuje vlastní uměleckou činností i spoluprací s obdobně zaměřenými divadly a organizacemi v ČR i zahraničí.

Divadlo Tramtarie má vlastní poloprofesionální soubor, který je tvořen absolventy uměleckých škol i nadšenými amatéry z řad olomouckých studentů. Jeho předností je zaměření na autorskou dramaturgii, současné autory či moderní zpracovávání klasických titulů. Důležitou dramaturgickou linií je uvádění pohádek pro rodiče s dětmi. Kromě vlastního divadelního repertoáru pořádá Divadlo Tramtarie hudební akce, poskytuje prostor pro výstavy mladých umělců, umožňuje hostování jiných divadelních souborů z ČR i zahraničí. Svou činností vytváří kulturní a sociální prostor pro olomoucké vysokoškolské a středoškolské studenty i pro širokou vrstvu obyvatel.

Divadlo Tramtarie je provozováno díky finanční podpoře statutárního města Olomouce, Olomouckého kraje a Ministerstva kultury ČR.Vstup a interiér

U objektu je vyhrazeno parkování. Bezbariérový vstup do budovy není možný. Pro návštěvu je nutná telefonická domluva předem. Divadlo po domluvě poskytne pomoc od personálu pro zabezpečení přesunu do divadla. Hlavní vstup do objektu je tvořen dvoukřídlými dveřmi (průjezdová šířka 130 cm), chybí zde zvonek. Ke vstupu do dveří se musí překonat značný výškový rozdíl (čtyři schody). Dále se za pomoci personálu překonává do 1.NP do 30 schodů. Další vstupní dveře do interiéru jsou jednokřídlý, otevírají se dovnitř, průjezdová šířka je 90 cm (v době představení bývají otevřené). Do sálu vedou dvoukřídlý dveře průjezdové šířky 140 cm, bez prahového převýšení. V sále není vyhrazeno samostatné místo pro vozíčkáře (sledují z uličky).

Hygienické zázemí

Běžná toaleta. Kabina dámských toalet má šířku 134 cm a hloubku 194 cm. Dveře šířky 70 cm se otevírají ven, nemají upevněno madlo. Umývadlo je ve výši 88 cm, bez pákové baterie. U WC nejsou madla. Prostor vedle WC mísy je volný.

Doplňující informace k přístupnosti

Objekt nepřístupný    Úzké dveře nebo průjezdy Schody Standartní toaleta Vyhrazené parkovací místo

Fotografie
Slovanský dům, Hynaisova 11
779 00 Olomouc
telefon: (+420) 777 703 946
e-mail: [email protected]
web: http://www.divadlotramtarie.cz