V současnosti nejstarší olomoucké kino, situované v blízkosti historického centra města. Každý týden přináší vybrané filmové novinky. Kromě nejnovějších filmů převážně hollywoodské produkce nabízí lahůdky z filmového klubu. Metropol je partnerským kinem projektu 100 a festivalu AFO, který pořádá Umělecké centrum Univerzity Palackého. Je základnou také pro přehlídku animovaného filmu PAF a Mezinárodní festival outdoorových filmů. Několikrát do roka se zde konají besedy a komentované promítání, např. cestopisných filmů a dokumentů, 3D promítání, přímé přenosy koncertů a oper.

Otevírací doba


Aktuální program kinaVstup a interiér

U objektu je vyhrazeno parkování. Bezbariérový vstup do objektu je vedlejším (bočním) vchodem. Chybí zvonek, domluva telefonicky na pokladnu, nebo pomocí doprovodu. Vstup je tvořen dvoukřídlými dveřmi (šířka hlavního křídla 1200 mm, při úplném otevření průjezdová šířka dveří 2350 mm) otevíratelnými ven. U vedlejšího vchodu je výškový rozdíl 220 mm, kde na požádání možno položit ližiny. Dále následuje dostatečná manipulační plocha k plošině do sálu. Tato plocha má mírný sklon 1,2°. Plošina je svislá přes 11 schodů. Nosnost plošiny je 190 kg, hloubka plošiny 881 mm a šířka 748 mm. Plošina je průchozí, otevřená. V sále, jež je v 1.NP, je vyhrazeno místo pro diváky na vozíku, přímo v blízkosti plošiny, kde je bezproblémový pohyb a nejsou zde žádné výškové rozdíly. U bezbariérového vchodu se nachází na pravé straně pokladna a občerstvení. V přízemí není žádný výškový rozdíl podlah.

Hygienické zázemí

Samostatná, volně přístupná toaleta se nachází v přízemí. Dveře šířky 800 mm se otevírají z kabiny, na dveřích z vnitřní strany je upevněno madlo. Kabina (šířky 1350 mm a hloubky 1575 mm) má sklopné zrcadlo, přebalovací pult, koš. Chybí zde věšák a signalizační nouzové tlačítko. WC mísa od pravé stěny vzdálena 830 mm, výška sedátka je 524 mm a splachování WC je vzadu. U WC jsou dvě madla, jedno sklopné a jedno pevné délky 741 mm. Umyvadlo ve výšce 793 mm, madlo zde chybí.

V přízemí, napravo od hlavního vstupu, se nachází dětský koutek. Přebalovací pult je ve WC kabině.

Doplňující informace k přístupnosti

Objekt částečně přístupný    Bezbariérový vstup bočním vchodem Ližiny nebo rampa Plošina, výtah pro osoby s om. schop. pohybu Schody Bezbariérová toaleta Vyhrazené parkovací místo

Fotografie
Sokolská 25
772 00 Olomouc
telefon: (+420) 585 222 466
e-mail: [email protected]
web: http://www.kinometropol.cz