Muzeum moderního umění Olomouc se nachází v secesní budově na náměstí Republiky a nabízí návštěvníkům ke zhlédnutí expozice výtvarného a užitého umění. Tzv. Trojlodí a kabinety v 1. patře slouží k pořádání dočasných výstav českého i světového umění. Specializuje se na výtvarnou kulturu 20. a 21. století. Pořádá dlouhodobé expozice i krátkodobé výstavy českého i zahraničního moderního umění (Victor Vasarely, Magdalena Abakanowicz, Josef Lada, František Skála apod.)

Ve 2. patře a v podkroví je instalována stálá expozice Století relativity, která se věnuje vývoji moderní výtvarné kultury od konce 19. století až do dneška. Z podkroví budovy je možno vystoupit na vyhlídku do prosklené vížky, odkud se naskýtá zajímavý pohled na historické centrum města.

Ceny

Vstupné do jednoho objektu:
Základní: 70 Kč | Snížené: 35 Kč | Rodinné: 140 Kč (2 dospělí +1–3 děti 6-18 let)

Otevírací doba

Út–Ne: 10:00–18:00Vstup a interiér

U objektu je nejbližší vyhrazené parkování na Náměstí republiky (2x). Bezbariérový vstup do objektu není možný. Před vstupem je schod výšky 10 cm. Prostor před dveřmi je tvořen schodem šířky 150 cm. Hlavní vstup je tvořen dvoukřídlými, mechanickými dveřmi (průjezdová šířka hlavního křídla 74 cm, celková průjezdová šířka 150 cm) otevírajícími se dovnitř. Po vstupu do objektu se po pravé straně nachází šatny, po levé straně recepce muzea. K recepci vedou dvoukřídlé, mechanické dveře (průjezdová šířka hlavního křídla 80 cm) otevírající se dovnitř. Dveře jsou prosklené, s kontrastním značením ve spodní i horní výškové úrovni. Expozice se nachází v 1. NP objektu, ke kterému vede schodiště šířky 120 cm v nejužším místě. První a poslední schody jsou kontrastně vyznačené. Pro překonání výškového rozdílu v interiéru není možné použít výtah (v objektu je pouze nákladní výtah, který není povolen k přepravě osob).

Interiér expozic v 1.NP je prostorný, povrch bez obtíží, výškových rozdílů. Hlavní vstup k expozicím je tvořen dvoukřídlými, mechanickými dveřmi (průjezdová šířka hlavního křídla 60 cm, celková průjezdová šířka 127 cm) otevírajícími se ven.

Hygienické zázemí

V objektu se nenachází WC I. ani WC II., pouze běžné WC (průjezdová šířka hlavního křídla 60 cm).

Doplňující informace k přístupnosti

Objekt nepřístupný    Úzké dveře nebo průjezdy Schody Standartní toaleta Obtížný povrch

Fotografie
Denisova 47
779 00 Olomouc
telefon: (+420) 585 514 111
fax: (+420) 585 223 166
e-mail: [email protected]
web: http://www.olmuart.cz/MMU/