Památková rezervace lidové architektury je vzácným dokladem lidového stavitelství na Hané. Můžete si prohlédnout více než 200 let starou architekturu a expozici historie zemědělství na Hané, která ilustruje život venkovského obyvatelstva.

Bohaté sbírky Expozice lidové architektury na Hané tvoří inventář řemeslnických dílen, nástrojů a strojů, kamnářských, knihařských, stolařských, tesařských, bednářských, kovářských, sedlářských, zámečnických, obuvnických, školních, krejčovských, mlékařských a včelařských pomůcek, nářadí, forem a přípravků.

Převážná část expozice umístěné také ve špaletových stodolách je věnována zemědelství, žňovým pracem, mlácení a obdělávání půdy, které expozice prezentuje parními stroji, staciorerními a elektrickými motory, mlátičkami, povozy, pluhy, plečkami, secími stroji, šrotovníky... Najdete zde část věnovanou praní a žehlení, sbírku dětských hraček a originální hanáckou hospodu z 30. let.

Otevírací doba

květen: jen víkendy a svátky 10:00 - 16:00 červen-srpen: denně mimo pondělí 10:00-17:00 září: denně mimo pondělí 10:00-16:00 říjen-duben: návštěva možná po předchozí telefonické objednávcePříkazy 54
783 33 Příkazy
telefon: (+420) 778 740 708
e-mail: [email protected]
web: http://www.hanackeskanzen.cz