Café restaurant Fontána byla vždy oblíbeným a navštěvovaným místem olomouckých pamětníků, kteří zde vyhledávali klid a příjemnou lázeňskou atmosféru. Nyní se opět otevřely dveře Fontány pro veřejnost. Zároveň se obnovila i tradice promenádních nedělních koncertů, které lázeňskou pohodovou atmosféru v neděli jen umocňují.

Restaurace je vhodná ke konání svateb, narozenin, výročí, srazů, firemních večírků a prezentací. Disponuje kapacitou 80 míst ve velkém sále, 40 míst v horním salonku a dalších 40 míst ve spodním salonu. Samozřejmostí je profesionální personál.

Velmi příjemné je venkovní posezení na malebné terase Fontány s výhledem na vodní fontánu, která je v provozu po celý den, a na velký altán používaný pro pořádání kulturních akcí a také ke svatebním obřadům.

Otevírací doba

Po - Ne: 10:00 - 21:00Vstup a interiér

Restaurace Fontána se nachází ve Smetanových sadech historického jádra městské památkové rezervace. Objekt je situován ve střední části parku s fontánou před hlavním vstupem.

Parkování je umožněno za budovou restaurace po domluvě s obsluhou. Další možností jsou 4 bezbariérová místa u Polikliniky Olomouc s.r.o na tř. Svobody 32.

Přístupná, asfaltová komunikace s přírodními vodícími liniemi travnaté zeleně, květinových záhonů vede od výše uvedených parkovacích míst až před hlavní vchod restaurace. Do objektu vedou 3 schody navazující na velkou podestu s terasou. Z terasy směřují další 4 kameninové schody k hlavním dveřím. Bezbariérový vstup do objektu je prostřednictvím rampy situované vpravo od hlavního vchodu. Rampa se skládá ze tří ramen a tří podest. Betonový povrch pevné, zalomené rampy je doplněn o pomocné, brzdící, příčně položené lišty s výškou do 2 cm a oboustranným zábradlím ve výšce 100 cm. První rameno je o délce 669 cm, šířce 148 cm a sklonu 4,5 %. Podesta s rozměry 144 cm x 144 cm přechází v druhé rameno o délce 652 cm s totožnou šířkou i sklonem. Druhá podesta přechází v rozsáhlou terasu. Třetí rameno terasy pokračuje z terasy k hlavnímu vchodu nájezdem dlouhým 800 cm se sklonem i šířkou předchozích ramen. Podesta před hlavním vchodem je o rozměrech 243 cm x 236 cm.

Vstup je tvořen dvoukřídlými, mechanickými dveřmi (průjezdová šířka jednoho křídla 94 cm) otevírajícími dovnitř, s prahovým převýšením do 2 cm.

Napravo od vstupních dveří se nachází bar a zázemí restaurace. Po straně levé je situován hrací koutek a schodiště (7 schodů) směřující do horního salónku. Dolní salónek se nachází v suterénu s možností vstupu zadním vchodem. Tento přístup je bez schodů, sklonu či nutnosti použití rampy. Zadní vchod je tvořen dvoukřídlými, mechanickými dveřmi otvíratelnými ven s šířkou 160 cm. Madlo chybí. Dveře do salónku jsou o šířce 80 cm, otvíratelnými dovnitř, bez madla.

Hygienické zázemí

Samostatná (zvlášť dámská i pánská), volně přístupná toaleta (pro zákazníky restaurace) se nachází vpravo od baru. Dveře šířky 80 cm se otevírají z kabiny, na dveřích je z vnitřní strany upevněno madlo. Kabina (šířky 92 cm a hloubky 152 cm) má zrcadlo, koš, dávkovací mýdlo ve výšce 99 cm, vypínač ve výšce 87 cm. Prostor pro vozík vedle WC mísy je volný. WC mísa je od levé stěny vzdálena 82 cm, od pravé stěny 23 cm, výška sedátka je 52 cm, odsazení WC mísy od zadní stěny je 70 cm, toaletní papír je v dosahu. Mechanické splachování WC je vzadu, upravené na zdi ve výšce 106 cm. U WC z pravé strany je pevné madlo o délce 50 cm ve výšce 80 cm. Levé, sklopné madlo o délce 80 cm, ve výšce 64 cm je v osové vzdálenosti 58 cm vzdáleno od madla pravého. Umyvadlo je ve výšce 81 cm s dostatečným podjezdem, senzorickou baterií ve výšce 95 cm. Madlo chybí.

Doplňující informace k přístupnosti

Objekt částečně přístupný    Bezbariérový vstup hlavním vchodem Bezbariérový vstup bočním vchodem Ližiny nebo rampa Bezbariérová toaleta

Fotografie
Přístupnost budovy pro rodiče s dítětem v kočárku
  • Přístupnost budovy pro rodiče s dítětem v kočárku.
  • Samoobslužný výtah, nebo možnost překonat výškové rozdíly bezbariérově.
Služby pro rodiny s dětmi
  • Nekuřácké zařízení.
  • Dětský koutek pro děti vybavený hračkami a prostorem pro hraní.
  • Přebalovací pult.
  • Prostor k nakojení dítěte (speciální místnost např. s přebalovacím pultem, koutek oddělený zástěnou apod.).
Gastro zařízení
  • Dětské židličky.
  • Možnost ohřátí vlastní dětské stravy.
  • Dětská jídla/dětské porce.
  • V nabídce dětských jídel jsou i jiná, než smažená a sladká.
Fotografie
Smetanovy sady 603
779 00 Olomouc
telefon: (+420) 585 414 141, (+420) 775 135 117
e-mail: info@restauracefontana.cz
web: http://www.restauracefontana.cz