V rámci Olomouckého shakespearovského léta zve Divadlo Tramtarie Olomouc na pohádku Princ Bajaja a O pračlovíčkovi. Obě pohádky se hrají na Parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého (Konvikt) a vstup je zdarma.

Pohádka Princ Bajaja (moderní loutkové provedení) je klasická česká pohádka o princovi, který se nejdřív vůbec nejmenoval Bajaja, ale nakonec mu tak všichni začali říkat. Vhodné pro děti od tří let. Pohádka se bude hrát v sobotu 4. 8. 2018 v 16:00 hodin. Více informací naleznete na http://www.divadlotramtarie.cz/pro-deti/bajaja/.

Pohádka O pračlovíčkovi představuje báječný výlet do světa dinosaurů, dinosauřic, ptakoještěrů a ptakoještěrek. Trochu poučné, ale hlavně pořádně veselé vyprávění o tom, jak pračlovíček postavil první domeček, jak musel objevit, k čemu je dobrý oheň, jak vyzrál nad tyranosaurem a jak zjistil, že ve dvou jde všechno líp. Pohádka se bude hrát v pondělí 6. 8. 2018 v 16:00 hodin. Více informací naleznete na http://www.divadlotramtarie.cz/pro-deti/o-praclovickovi/.

2. srpna 2018 (čt)