5. 2018 26. 7. 2018     17:00 - 18:00

Britský malíř David John Lloyd se narodil v roce 1957 v Lichfieldu, v malém průmyslovém městě severně od Birminghamu. Brzy začal navštěvovat výtvarné kurzy, následně vystudoval Uměleckou školu v Chelsea a absolvoval Univerzitu umění v Brightonu a v Londýně. Hodně cestoval a poznával vzdálené kraje. Procestoval jihovýchodní Asii a nakonec se usadil v slunné Barceloně. V roce 1995 přicestoval na svou první výstavu v České republice - Galerie Chagall v Ostravě.
Zaujalo ho industriální prostředí, takže se do Ostravy průběžně vracel, až se v ní před 11 lety usadil.
Vytvořil sérii obrazů věnovaných hornictví a výrobě oceli. Nejedná se o realistické obrazy, Lloyd promítl do maleb své pocity a dojmy z industriálního prostředí. Dokázal zachytit i ponurou atmosféru města zasaženého smogem. Nezajímal se jen o industriální prostředí, do své tvorby promítl architekturu i dojmy z Beskyd a Jeseníků. V poslední době se v jeho obrazech objevují figurativní motivy a v obrazech madon propojil figury s historickou architekturou. Tato část Lloydovy tvorby souvisí s těžkými životními chvílemi. Překonal vážnou nemoc a blízkost smrti tematicky ovlivnila jeho malby.
Velkým a dlouholetým Lloydovým koníčkem je hudba. Loni založil v Ostravě kapelu Line, píše pro ni texty a vystupuje jako zpěvák, hráč na saxofon a foukací harmoniku.
V současné době žije a tvoří v Petřvaldu. Jeho domovskou galerií je Galerie Blanka Hrubá v Hotelu Hukvaldy na Hukvaldech.

Na obrázku David John Lloyd ve svém ateliéru. Foto Robert Mročka.

  Velká Bystřice, galeriezet

 město Velká Bystřice