9. 2017 14. 9. 2017     10:00 - 18:00

Atletický klub Olomouc pořádá 14. září XII. ročník Hanácké laťky ( ehibice ve skoku vysokém) na Horním náměstí v Olomouci.

Závody začínají soutěží škol v kategorii mladšího a staršího žactva v 10.00 hod. Vyhodnocena bude každá kategorie samostatně.

Ve 13. hodin proběhne soutěž dorostenců a juniorů, kde budou zastoupeni nejlepší závodníci z České republiky. Z olomouckých závodníků můžeme jmenovat Jonáše Pospíšila a Štěpána Michalíka s výkony nad 190cm.

V hlavní soutěži, která bude zahájena příjezdem a představením závodníků v 15.00 hod. se budou presentovat nejlepší reprezentanti ze Slovenska Matúš Bubeník a Lukáš Beer, kteří se v minulém roce umístili na druhém a třetím místě. Z Polska je přislíben start Piotra Slebody, vítěze jednoho z ročníků HL. Českou republiku budou reprezentovat výškaři, kteří obsadili prvních pět míst na MČR v Třinci. Zde zvítězil dlouhodobý účastník Hanácké laťky Jaroslav Bába, na druhém místě se umístil Dalecký Matyáš a třetí skončil Martin Heindl, který zvítězil na mistrovství ČR v hale. Z olomouckých výškařů bude startovat halový mistr republiky Martin Odstrčil, David Šutera , Marek Navrátil a účastí na Hanácké laťce ukončí svoji výškařskou kariéru na Hanácké laťce, účastník všech ročníků Dalibor Hon. Po soutěži proběhne autogramiáda všech závodníků.

 Horní náměstí Olomouc

 Atletický klub Olomouc