6. 2020 30. 6. 2020     16:30 - 17:00

S obrovskou radostí oznamujeme návrat předčítání do Zlaté velryby! Pojďme se společně setkat ještě před letními prázdninami a zaposlouchat se do ukázky z knížky Lucie a zázraky, která poprvé knižně vyšla již v roce 1980. Stejnojmenný film v režii Oty Kovala je z roku 1970.

Předčítat dětem přijde herečka Jana Posníková.

Akce je určena dětem od 5 let a jejich dospělým. Vstup zdarma.

Prosíme o respektování stávajících hygienických nařízení (desinfekce rukou při vstupu, rouška). 🍀

...

LUCIE A ZÁZRAKY

Napsal Ota Hofman

Ilustrovala Jitka Kolínská

Poslední vydání knihy vyšlo v nakladatelství Jota v roce 2016.

Kniha je rozebraná, ale 30. června bude přeci možnost si ji ve Zlaté velrybě zakoupit. Pro tuto příležitost se nám podařilo obstarat několik výtisků. 🎩Moderní pohádka o tom, co se všechno může stát, když po světě běhá obživlý růžový plyšový pes.Lucie a zázraky je moderní pohádka o pětileté holčičce Lucii z dětského domova, která by moc chtěla maminku; o velké holce Petře, která šije zvířátka tak trochu jinak, než skutečná zvířátka vypadají; a o velkém klukovi Mikulášovi, který maluje reklamy a pokoje.

Když Mikuláš maluje pokoje v dětském domově, potkává malou smutnou Lucii. Aby ji aspoň trošičku rozveselil, dá jí růžového pejska, prý jí ho posílá maminka. A v noci se stane zázrak – pejsek obživne a Lucie věří, že ji dovede za maminkou.

Druhý den jedou děti na výlet do zoo, kde Luciin pejsek způsobí řadu zmatků. Lucie chce utéct a nastává kolotoč bláznivých situací a honiček.Nové vydání nádherné knihy, kterou si ze svého dětství všichni pamatují.

...

Předčítání u nás probíhají díky laskavé podpoře Statutární město Olomouc. Děkujeme, moc si toho vážíme.

Dětem chodí předčítat herci z Moravské Divadlo Olomouc. Dětské knihkupectví Zlatá velryba, Dolní náměstí 165/23, 77900 Olomouc

 Dětské knihkupectví Zlatá velryba