8. 2019 14. 8. 2019     19:00 - 23:00

Ve spolupráci s Summer School of Slavonic Studies in Olomouc jsme pro vás připravili speciální poctu Miloši Formanovi v podobě filmové projekce jeho Černého Petra pod širým nebem. Vůbec poprvé se můžete těšit na promítání v krásných prostorách nádvoří Filozofické fakulty UP!

Film bude promítán v češtině s anglickými titulky.

19.00-21.00
Půjčovna deskových her Zaparkuj, občerstvení, posezení...

21.00-23.00
Projekce snímku Černý Petr (CSFD 84 %)
Černý Petr je jedním z prvních filmů Československé nové vlny a zároveň hraným debutem jejího nejznámějšího představitele, Miloše Formana. Titulním hrdinou je mladík, který nejistým krokem vstupuje do dospělosti. Pracuje v obchodě, kde má za úkol hlídat, aby nikdo nekradl, ale bohužel nemá dost odvahy zloděje chytit nebo alespoň napomenout. Po práci tráví čas s přáteli i s rodiči, ale s nikým si příliš nerozumí. Jejich rozhovory sestávají z banalit, nezodpovězených otázek a monologů bez pointy. Místo uceleného příběhu je nám představena řada volně spojených epizod, v nichž Forman portrétuje své hrdiny při každodenních činnostech a snaží se zachytit ducha doby. Příznačný je absurdní humor a trefnost pozorování každodenního života. Filmu dodává na přesvědčivosti jeho dokumentární charakter, který spočívá v nenásilné režii a obsazení některých rolí neherci.

Občerstvení zajištěno stánkem U Magora. Vstup volný.
Akci pořádá iniciativa UP Zaparkuj - oživujeme veřejný prostor a Summer School of Slavonic Studies in Olomouc. Partnerem akce je Pastiche Filmz.


 Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci, Křížkovského 10, 77900 Olomouc

 Zaparkuj - oživujeme veřejný prostor; Univerzita Palackého; Summer School of Slavonic Studies in Olomouc