Nominujte učitele nebo osobnost roku

U příležitosti narození Jana Amose Komenského vyhlašuje statutární město Olomouc anketu na udělení titulu „Učitel roku 2018“ a podruhé také titulu „Osobnost volnočasových aktivit pro děti a mládež roku 2018“. Nominace je možné odeslat do 25. února.
12.01.2018

Nenechte se strašit, zpráva o infikovaných jehlách je nesmysl

Na sociálních sítích se v posledních dnech znovu objevila velmi stará smyšlená zpráva o výskytu nakažených injekčních jehel ve vozech MHD a na dalších veřejných místech. Jedná se o jeden z nejklasičtějších hoaxů, tedy nepravdivých zpráv, který se poprvé začal šířit už na jaře roku 2001.
12.01.2018

Prvním olomouckým dítětem roku 2018 je Magdaléna Řehulová

Až 2. ledna v čase 3:24 se ve fakultní nemocnici narodilo letošní první olomoucké dítě. Byla jím Magdaléna Řehulová. Při porodu vážila 3240 gramů a měřila 50 centimetrů. Dnes ji přivítal primátor Antonín Staněk, který holčičce donesl do porodnice dárky a mamince kytici.
03.01.2018

Za časové jízdenky je možné platit elektronicky

S novou moderní variantou nákupu časových jízdenek mohou ode dneška počítat cestující v Olomouci. Stačí použít bezkontaktní platební kartu. Osobně si ji vyzkoušel i primátor Antonín Staněk. Časovou jízdenku Dopravního podniku (DPMO) běžně používá až 55 procent přepravovaných osob.
02.01.2018

Ohňostrojné představení 1. ledna: tok Vltavy jako století republiky

Novoroční olomoucký ohňostroj na Horním náměstí bude doprovázet hudba českých mistrů v kombinaci se zvukovými klipy ze stoleté historie republiky. Hlavní část show dokreslí symfonická báseň Vltava, která stejně jako naše země prochází fázemi zrodu, poklidného toku i bouřlivými peřejemi.
28.12.2017

Nejkrásnější vánoční strom nastrojili žáci ZŠ Heyrovského

Osmnáct olomouckých základních škol se přihlásilo do soutěže Zdobení vánočních stromků. Akce se letos z důvodu rekonstrukce radnice uskutečnila v pavilonu A olomouckého výstaviště v rámci vánočních trhů Flora Olomouc. První místo získali žáci Základní školy Heyrovského.
22.12.2017

Získejte podporu pro své klidné rodičovství

Mateřství, rodičovství a prarodičovství je životní období, které s sebou přináší nejen spoustu překrásných okamžiků spojených s příchodem nového člena rodiny, ale i situací, se kterými doposud novopečení pra/rodiče doposud nebyli konfrontováni. Přesto je stále známým faktem, že láskyplné a pohodové prostředí v rodině je velmi důležité pro zdravý a harmonický vývoj dětí.
21.12.2017

Výtvarná a literární soutěž z putování po Olomouci zná výsledky

Tři fotoaparáty s albem a spousty dalších cen dostali v pátek žáci, kteří uspěli ve výtvarné či literární soutěži, která navazuje na komentované prohlídky města nazvané S kočičkou Olou po Olomouci. Vítězové byli tentokrát ze základních škol Holečkova a Zeyerova a z mateřské školy v Jílové ulici.
18.12.2017