Město plánuje obnovit i postavit další dětská hřiště

Více než dva miliony korun z rozpočtu města mají v roce 2018 směřovat do obnovy a i na stavbu dětských hřišť v Olomouci. Radní města souhlasili s pořízením dalších investičních záměrů. Malé i odrostlejší děti se tak mohou těšit na nově vybavené venkovní hrací plochy.
23.03.2017

Miliony korun směřují k těm, kdo pomáhají druhým lidem a brání kriminalitě

Několik desítek zástupců spolků a organizací, které poskytují sociální služby, zaplnily v pátek ráno zasedací sál primátora na olomoucké radnici. Od devíti hodin zde spolu s pracovníky odboru sociálních věcí magistrátu podepisovali smlouvy o přidělení dotací. Se zástupci poskytovatelů sociálních služeb při té příležitosti hovořil i primátor Antonín Staněk.
17.03.2017

Sexting. Problém, který se může dotknout i vašich dětí

Odborníci na sociálně-právní ochranu dětí olomouckého magistrátu i nadále spolupracují s Týmem pro mládež, který je tvořen specialisty zabývajícími se těmi nejpalčivějšími problémy, jež v současné době hrozí mladým lidem. Aktuálním tématem, na které odborníci olomouckého Týmu pro mládež nyní upozorňují, se stalo nebezpečí sociálních sítí.
17.03.2017

Kočka Ola provede po Olomouci i starší děti

Osmdesát sedm let od německé okupace Čech, Moravy a Slezska má žákům 8. a 9. tříd základních škol připomenout speciální program připravený Magistrátem města Olomouce. Významné datum 15. března 1939 pomůže žákům ilustrovat film Zlodějka knih, které dnes dopoledne zhlédli v Kině Metropol. Během jara pak naváže další část programu, a to prohlídky města s kočkou Olou, které jsou připravené speciálně pro starší děti.
16.03.2017

Schůzka s rodiči předškoláků

V rámci komunitní školy proběhla 14. 3. v prostorách ZŠ Svatoplukova schůzka pro rodiče dětí budoucích prvňáčků. Paní učitelky informovaly rodiče z Hejčína, Řepčína, centra města i jiných obvodů o průběhu zápisu do 1. třídy.
16.03.2017

Rodiny s dětmi se letos opět mohou těšit na mnoho zajímavých aktivit

Služby a zájmové akce pro olomoucké rodiny s dětmi, komunikace s nimi, otázky, jak sloučit rodinný život a zaměstnání, i to, jak udělat městský prostor co nejvíce přátelský k rodinám. Všechny tyto oblasti obsahuje nový Akční plán rodinné politiky statutárního města Olomouce, který olomoučtí radní schválili na svém posledním jednání.
10.03.2017

Garden Food Festival přinese delikatesy do tří měst

Do tří moravských měst přinese Garden Food Festival vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací, pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality.
07.03.2017

Hravá výstava For Model na Floře

Na závěr druhého březnového týdne se pavilony A a E a také přilehlé plochy Výstaviště Flora Olomouc opět promění v podmanivý svět plný rychlých vozů, elegantních letadel, impozantních válečných plavidel, ale i známek, mincí či báječných stavebnic. Čeká nás totiž již 15. ročník prodejní výstavy modelů a sběratelství For Model. Děti a všichni hraví dospělí bez rozdílu věku se na něj mohou těšit od pátku 10. do neděle 12. března
06.03.2017