Příměstský tábor plný pohybu

Dámský házenkářský klub ZORA a Fakultní základní škola Komenium pořádá pro děti od 6 do 10 let příměstský tábor plný pohybu. Na děti čeká bohatý sportovní program pod vedením profesionálních trenérů a učitelů TV. Celý den budou hrát různé pohybové hry, cvičit s tradičními i méně známými pomůckami. Vyzkouší si základy gymnastiky, atletiky a velké množství sportovních her.
26.05.2017

Vítězové štafet se setkají s Usainem Boltem

Více než sto žáků pátých tříd z 11 olomouckých základních škol dnes rozběhlo svou štafetu. V cíli byli nejrychleji děti ze Základní školy Zeyerova. Na stupně vítězů je doprovodili žáci ze ZŠ Demlova a z Fakultní základní školy dr. Milady Horákové. Všechny nyní čeká setkání s legendárním Usainem Boltem na ostravské Zlaté tretře.
25.05.2017

Zasukované tkaničky opět pomáhají

Dobrovolníci, ale i herci Moravského divadla a vozíčkáři budou v ulicích Olomouce pomáhat při celostátní sbírce Zasukované tkaničky.
22.05.2017

Activityfest Olomouc 2017 - úspěšně za námi!

V sobotu 20. 5. úspěšně proběhl třetí ročník Activityfestu Olomouc. I přes chladnější počasí se ve Smetanových sadech sešlo několik set zájemců o volnočasové aktivity a zdravý životní styl. Během odpoledního programu se na pódiu vystřídalo několik desítek vystupujících klubů, spolků, kteří byli následně návštěvníkům akce k dispozici na svých stanoštích.
22.05.2017

Letní tábory v lese

Lesní mateřská školka Pojďte ven v Lošově nabízí letní příměstské tábory. Těšit se můžete na tábor Dobrodružný, Lidské tělo, Pohádkový nebo Tvořivý.
22.05.2017

Čarodějnice v ZŠ Svatoplukova

Každým rokem bývá v měsíci dubnu dětmi očekávané a vždy hojně navštěvované Pálení čarodějnic. Díky nepřízni počasí byla sice akce o týden odložena, ale její příznivci nebyli o nic ochuzeni. Čarodějnického karnevalu se dne 6. května zúčastnilo přes 200 dětí.
19.05.2017

Povídání o přírodě

Odbor školství statutárního města Olomouce ve spolupráci s mateřskými školami uspořádalo pod hlavičkou Rodinné politiky pro děti mateřských škol Povídání o přírodě. Do aktivity pro děti se zapojilo 8 mateřských škol. O přírodě - lese, lesní zvěři, stromech - dětem povídal pan Mojžíš, bývalý hajný a velký milovník lesa.
19.05.2017

Filmový příměstský tábor

Chceš si vyzkoušet práci herce? Nebo raději režiséra? Či snad scénáristy? Kameramana? Zvukaře? Přihlas se na filmový příměstský tábor.
18.05.2017

Příměstské tábory (nejen) s koňmi

Centrum Corazon nabízí ještě poslední volná místa v příměstských táborech (nejen) s koňmi. Tábory jsou vhodné pro děti od 4 do 13 let.
18.05.2017