U Pevnosti poznání soptí sopky a létají rakety. Prázdniny s vědou děti baví

Zábavné hry, bludiště, rébusy, chemické i fyzikální pokusy, výroba raketoplánu nebo sportovní aktivity. V Pevnosti poznání, interaktivním centru Univerzity Palackého, se návštěvníci ani o prázdninách nenudí. Již třetí týden se tam konají příměstské tábory, kterých se účastní několik desítek dětí. Program napříč vědními obory ukazuje, jak je věda krásná a rozmanitá a nechybí ani venkovní soutěže v sousedním Rozáriu a Botanické zahradě.
24.07.2017

Hra „S kočičkou Olou po Olomouci“ na prázdniny opět ožívá

Na netradiční průvodkyni Olomoucí, kočku „Olu“, se mohou znovu těšit menší i větší návštěvníci města. Na letní turistickou sezónu Olomouc znovu spouští hru s názvem „S kočičkou Olou po Olomouci“. Určena je rodinám s dětmi, ale i účastníkům letních táborů či dětským zájmovým organizacím. Do hry, která potrvá do letošního 30. září, se může zapojit každý. Dětem je doporučena od 4 let.
04.07.2017

Na koloběžky a do šlapacích aut!

Pod novým názvem Specialized Cup Semafor se bude v pátek 30. června závodit na koloběžkách a ve šlapacích autech v areálu dopravního hřiště Semafor. Závodit se bude v pěti kategoriích od 15 do 18 hodin.
26.06.2017

Trend vozíčkářů zve na Olomouckou štafetu na vozíku

Jak už je to pár posledních let tradicí, i letos se den před prestižním Olomouckým půlmaratonem uskuteční sportovně-kulturní akce Olomoucká štafeta na vozíku, kterou pořádá Trend vozíčkářů Olomouc. Účastníci projíždějí na vozících okruh dlouhý 250 metrů. Cílem není rychlost, ale co největší počet zapojených.
19.06.2017

Ve čtvrtek na Semafor!

Ve čtvrtek odpoledne se na olomouckém dopravním hřišti Semafor jede  další kolo soutěže Specialized Grand Prix Semafor. Jedná se o seriál týmových dopravních soutěží, v nichž je tým sestaven z rodiče (případně jiné osoby starší 15 let) a dítěte (které zvládá jízdu na jízdním kole a je mladší 15 let).
19.06.2017