V Základní škole Mozartova začne v březnu vyrůstat nové hřiště

Nové víceúčelové hřiště pro sport i volný čas dětí, které bude v odpoledních hodinách k dispozici i veřejnosti, vznikne v olomoucké ZŠ Mozartova. Rada města na svém zasedání schválila vybraného dodavatele prací, který vzešel z veřejné soutěže.. S výstavbou se plánuje začít v březnu a v nové podobě má být hřiště dětem k dispozici koncem školního roku.
21.02.2018

Láska je věda! Do této akce Pevnosti poznání se zamilujete

Novinky ze světa vědy a program pro celou rodinu připravila Pevnost poznání na víkend 17. a 18. února. Organizátoři lákají na tematický program, ze kterého se návštěvníkům doslova rozbuší srdce. V každé expozici bude stanoviště s láskyplnou aktivitou, a to vše v rámci běžného vstupného do muzea. Akce startuje v sobotu i v neděli v 10 hodin a končí v 17 hodin.
14.02.2018

Zlaté světlo pro nemocné děti

Statutární město Olomouc se v sobotu podruhé znovu zapojí do osvětové akce, která má upozornit na problematiku dětské onkologie. Zlaté světlo se objeví na radnici i vedlejším domě na rohu náměstí. Rakovinou v Česku ročně onemocní na 350 dětí.
14.02.2018

Divadlo Tramtarie zahraje benefiční pohádku O pračlovíčkovi pro P-centrum

Divadlo Tramtarie bude opět pomáhat. Pro olomoucké P-centrum připravilo akci Pračlovíček pro P-centrum - pohádková sobota v Kině Metropol. 17. února od 15 hod zahraje oblíbenou pohádku O pračlovíčkovi, po pohádce budou děti moci tvořit ve výtvarných dílnách, vyfotit se ve fotokoutku, chybět nebude ani malování na obličej. Pohádková sobota se koná v rámci projektu Pomáhejme s Tramtarií a výtěžek ze vstupného poputuje na podporu práce s dětmi v P-centru.
06.02.2018

Dva miliony na dětská hřiště a sportoviště

Více než dva miliony korun směřují v letošním roce do obnovy a výstavby dětských hřišť a sportovišť v Olomouci. Na svém posledním jednání radní už také schválili pořízení investičních záměrů na hřiště a sportoviště s termínem přípravy v roce 2019. Malé i odrostlejší děti se tak mohou těšit na nově vybavené venkovní hrací plochy.
24.01.2018