Ekologické dny Olomouc 2017

Festival Ekologické dny Olomouc na téma manipulace v přírodě, krajině a společnosti startuje 21. dubna. Od pátku do neděle budou v Olomouci diskutovat psychiatr Cyril Höschl, filosofové Václav Bělohradský a Zdeněk Kratochvíl, biologové Stanislav Komárek, Jan Zrzavý, David Storch, sociolog Pavel Barša, známý historik a autor Toulek Českou minulostí Petr Hora Hořejš a s nimi další neméně atraktivní hosté.
18.04.2017

Jarní Flora představí Tajemnou tvář světa

Fantastická Afrika, karnevalové Benátky, tradiční masopust či velkolepá divadelní scéna. To vše a mnohem více navštíví ti, kdo se ve dnech 20. až 23. dubna vypraví na Výstaviště Flora Olomouc na jarní etapu mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2017. Již 38. ročník nejstarší a také nejproslulejší výstavnické akce svého druhu v České republice tentokrát ponese motto Tajemná tvář světa.
18.04.2017

Brány památek dokořán tentokrát zpřístupní kostel sv. Michala

Pokud jste v minulosti ještě nevyužili jiných příležitostí prohlédnout si běžně nepřístupné části kostela sv. Michala, nenechte si ujít letošní Brány památek dokořán. Touto akcí si v Olomouci již popáté připomeneme Mezinárodní den památek a historických sídel, a to v úterý 18. dubna.
18.04.2017

Olomoucké Velikonoce oživí Horní náměstí

Pomlázky, kraslice, folklor, zkrátka vše, co tradičně patří ke svátkům jara, si v Olomouci užijeme v neděli 16. dubna přímo v centru města. Nenechte si ujít „Olomoucké Velikonoce“ a přijďte se i s dětmi pobavit na Horní náměstí.
13.04.2017

Semafor zahajuje jaro soutěží o dětské kolo

V městském Centru Semafor se rozbíhá soutěž, její vítěz odjede z dopravního hřiště na super vybaveném dětském kole! První kvalifikační závod ze seriálu soutěže SPECIALIZED GRAND PRIX SEMAFOR odstartuje ve čtvrtek 20. dubna 2017.
13.04.2017

O víkendu proběhne velký jarní úklid

Tuto sobotu 8. dubna vyvrcholí celorepubliková úklidová akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017, kterou společně koordinují Český svaz ochránců přírody a spolek Ekosmák. Od časného sobotního rána budou dobrovolníci po všech koutech země uklízet černé skládky i drobný nepořádek. Aktuálně je v mapě úklidů na webu www.UklidmeCesko.cz nahlášeno přes 2 100 úklidových akcí.
06.04.2017

Běžecká štafeta o setkání s Boltem

Mezi akce, které budou součástí projektu Olomouc – Evropské město sportu, patří také atletický přebor smíšených štafet žáků a žákyň 5. tříd na 4 krát100 metrů. Závody budou na programu 25. května od 9 hodin na atletickém stadionu TJ Lokomotiva Olomouc. Hlavní kategorií bude běh smíšených štafet, v rámci programu se na start postaví i čistě chlapecké a dívčí sestavy. Na medailisty hlavní kategorie čeká atraktivní cena – setkání s Usianem Boltcem v průběhu atletické Zlaté tretry Ostrava.
05.04.2017