Soutěž Centra Semafor míří do finále, na vítěze čeká jízdní kolo!

Závěrečné kvalifikační a především finálové kolo soutěže, kterou letos vyhlásilo městské dopravní Centrum Semafor, čeká na poslední nadšené účastníky. Soutěž SPECIALIZED GRAND PRIX SEMAFOR vyvrcholí ve čtvrtek 21. září. Hlavní cenou pro vítěze finále je nové, super vybavené, dětské jízdní kolo Specialized.
20.09.2017

Zveme na 4. ročník konference k rodinné politice

Tématem letošní konference k rodinné politice ve městě Olomouci jsou Mezigenerační vztahy a mezigenerační soužití. Konference se uskuteční ve středu 18. října 2017 od 9:00 hod. tradičně ve velkém zasedacím sále Magistrátu města Olomouce, Hynaisova 10. Záštitu nad konferencí převzal RNDr. Ladislav Šnevajs, náměstek primátora.
12.09.2017

Sedm dní, plných kultury, umění i zpřístupněných krás Olomouce

Týden budou trvat Dny evropského dědictví 2017, které v Olomouci připomenou obecně evropské kulturní poklady i dědictví ryze olomoucké. Dny evropského dědictví se budou odehrávat od 4. do 10. září. Co nás během těchto sedmi dní čeká? Stručně řečeno – koncerty, divadlo, výtvarné umění, hry a také otevřené památkové objekty.
08.09.2017

Do olomouckých škol nastoupilo více než tisíc prvňáčků

Základní školy v Olomouci přivítaly v první den nového školního roku 1154 žáků prvních tříd, což je o šedesát méně než v loňském roce. Nejvíce prvňáčků nastoupilo do ZŠ Stupkova, kde jich poprvé usedlo do lavic 88.
04.09.2017

Rozloučení s prázdninami s hasiči a městskou policií

Žádný smutek z konce letních prázdnin, ale veselí a radost na dětských tvářích má za cíl vykouzlit akce na historickém Horním náměstí. Olomoučtí dobrovolní hasiči a městští strážníci pro děti připravili na čtvrtek 31. srpna atraktivní program. I letos se tak mohou děti přijít rozloučit s prázdninami zábavně.
29.08.2017

Sobota: Letecký den v Neředíně

Už v deset hodin dopoledne začne v sobotu 26. srpna na olomouckém letišti v Neředíně Letecký den. Pro návštěvníky je v programu připraven přelet gripenů, ukázky letecké techniky, seskok parašutistů i bohatý doprovodný program, v němž si přijdou na své děti i dospělí.
23.08.2017

Pozvánka na slavnostní otevření Family Pointu místa pro rodinu®

Ve středu 6. září 2017 od 16:00 hod. proběhne slavnostní otevření prvního olomouckého Family Pointu místa pro rodinu®, který se nachází na ul. Zámečnická 7. Můžete se těšit na společné výtvarné tvoření, výrobu vlastních krémů, ochutnávku zdravých dobrot, překvapení a soutěže.
23.08.2017