5. 2017 19. 5. 2017     8:00 - 22:00

MIMOŘÁDNĚ OTEVŘENO DO 22 HODIN

17:00
Kameny zmizelých – místopředseda Židovské obce v Olomouci PhDr. Tomáš Hrbek návštěvníkům přiblíží, co znamenají Kameny zmizelých nejen v Olomouci, kdo jsou zmizelí spoluobčané, co o nich víme a jak si je připomínáme. Detailněji bude zmíněn projekt Stolpersteine a jeho tvůrce Gunter Demnig. Chcete poznat proces položení kamene zmizelého od přípravy po realizaci? Chcete vědět, jak vyhledávat kameny zmizelých formou hry s použitím GPS? Přijďte na jedinečnou besedu! Z kapacitních důvodů je nutná rezervace místa v oddělení pro dospělé čtenáře.

18:00–22:00
Dobrodružné cestování v čase – výprava po stopách dávných časů. Zábavné úkoly, při nichž se dozvíte spoustu nových věcí z historie knihovny a Olomouce. Každý úspěšný cestovatel v čase může na konci výpravy najít knižní poklad a vybrat si z něj knihu jako dárek.

8:00–22:00
Výstava vzácných fotografií z rekonstrukce kostela svatého Mořice – do konce června si mohou návštěvníci v prostorách hlavní budovy knihovny na náměstí Republiky prohlédnout výstavu vzácných fotografií z let 2009-2011 dokumentujících rekonstrukci krovů kostela sv. Mořice. Autorem je amatérský olomoucký fotograf Lubomír Kroupa.

 Knihovna města Olomouce

 Knihovna města Olomouce